Urodziny z szalonym naukowcem

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Nie wiadomo skąd, ale dzieciaki doskonale wiedzą, który dinozaur był największy (potrafią nawet operować tymi wszystkimi skomplikowanymi nazwami), dlaczego tsunami jest niebezpieczne, a nawet jak odróżnić lamparta od geparda. Poza tym uwielbiają doświadczenia naukowe, szczególnie, jeśli mogą je własnoręcznie wykonać.

Fascynujący świat nauki i praw natury
Na urodzinach z Szalonym Naukowcem dzieci naprawdę dobrze się bawią i niepostrzeżenie wchodzą w fascynujący świat nauki i praw natury.

Przez godzinę (albo dłużej – zależy od decyzji rodziców) Szalony Naukowiec prezentuje efektowne eksperymenty. Np. powoduje, że niepodłączona do prądu świetlówka zaczyna świecić, a jajko "samo" wchodzi do kolby laboratoryjnej. Większość z tych doświadczeń wygląda jak sztuczki iluzjonisty albo czarodzieja, lecz każde jest dokładnie opisane i wytłumaczone. Na koniec wszystkie zaproszone na urodziny dzieci dostają prezenty, które mogą zabrać ze sobą do domu.

Zadania Mad Science
Zadaniem Mad Science jest rozwijanie wyobraźni i ciekawości dzieci, a celem – spowodowanie by nauka przestała być utożsamiana z nie zawsze przyjemnym obowiązkiem, podręcznikiem i zeszytem. Nauka staje się pasją i polem do niemal detektywistycznych dociekań, podczas których każdy będzie młodym badaczem i odkrywcą…

Firma Mad Science Polska (czyli w tłumaczeniu: Szalona Nauka) proponuje do wyboru trzy tematy urodzinowych zabaw. Do każdej imprezy można zamówić dodatkowe atrakcje, np. tęczowe okulary rozszczepiające światło, czy sprężyste polimerowe piłeczki, które dzieci samodzielnie wykonują.

Poniżej przedstawiamy krótki opis urodzinowych propozycji:

Wystrzałowa Impreza
Podczas pokazu zobaczycie m.in. znikającą pianę, przekłuty na wylot balon, który nie pęka i zrobicie zdjęcia własnych cieni. A to dopiero początek? Dodatkowo każdy uczestnik pokazu zrobi "flabbera", polimerową substancję, która baaardzo dziwnie się zachowuje – A potem "flabbera" zabieracie do domu!

Wściekle Niebiesko
Podczas wielu pasjonujących doświadczeń przekonacie się, że światło to nie tylko to, co widzimy, zobaczycie, jak przekazuje się energię i będziecie bawić się lampą ultrafioletową. Na koniec każdy z uczestników przygotuje oczywiście własnego Mad Science "flabbera" na wynos.

Akcje i Reakcje
Będziecie świadkami zimnych i gorących reakcji chemicznych, zobaczycie piasek, który boi się wody i wiele innych eksperymentów. Poznacie kulę plazmową i wykonacie własną piłkę polimerową, która zapewni Wam w domu świetną zabawę!

Dodatkowe atrakcje urodzinowe Mad Science:
– wata cukrowa w nieograniczonej ilości
– zabawa z generatorem głosu
– skaczące piłeczki polimerowe w przypadku wyboru tematu 1 lub 2
– Mad Science? flabber? w przypadku wyboru tematu 3
– pół godziny specjalnego pokazu z suchym lodem

Mad Science Polska, oprócz urodzin, prowadzi również zajęcia w szkołach, przedszkolach i domach kultury. 

Polecamy również Urodziny Twojego dziecka oraz Mini ogródek w słoiku

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent