Ubezpieczenie narciarskie – idealna opcja dla aktywnych

Ubezpieczenie narciarskie – idealna opcja dla aktywnych

Zbliżają się ferie zimowe to już najwyższy czas na rozpoczęcie planowania wyjazdu do jednego z kurortów. Jeśli jesteś miłośnikiem nart to oprócz dobrego sprzętu oraz karnetu na stok, warto byś zainteresował się ubezpieczeniem narciarskim. Z tego tekstu dowiesz się, jaki jest zakres takiej polisy i czy warto ją wykupić.

Ubezpieczenie narciarskie – na co możesz liczyć?

Oczywiście, pewne punkty nie zawsze pojawiają się w każdej ofercie. Wynika to ze zróżnicowanych produktów, które sprzedają poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Poniżej przedstawimy Ci elementy, które powinny znaleźć się w Twoim ubezpieczeniu, jeśli chcesz czuć się naprawdę pewnie. Tutaj sprawdzisz ubezpieczenie narciarskie (na wakacyjnapolisa.pl).

Koszty leczenia – leczenie poza granicami Polski jest bardzo drogie, dlatego warto zadbać o to, by ubezpieczyciel pokrywał wszelkie koszty pomocy medycznej na wczasach. Pamiętaj również, że wiele kurortów ze względu na położenie, nie ma dostępu do publicznej placówki medycznej i turyści mogą liczyć tylko na prywatne ośrodki, za które trzeba zapłacić i których pomocy nie refunduje karta EKUZ.

Koszty ratownictwa i poszukiwań – narciarstwo jest ekscytującym, ale również bardzo urazowym sportem. Wypadki zdarzają się dosyć często, więc sugerujemy, byś zadbał o pokrycie kosztów w razie poszukiwań lub ratownictwa. Wszystkie informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy).

NNW – wypadki chodzą po ludziach i mogą przytrafić się również Tobie. Jeśli w wyniku takiego zdarzenia Twój stan zdrowia się pogorszy, możesz liczyć na wypłatę świadczenia, które pomoże Ci w opłaceniu leczenia oraz ewentualnej rehabilitacji. Pamiętaj jednak, że firmy różnie warunkują wypłatę odszkodowania i warto zapytać o to przed podpisaniem umowy.

OC – czasami to Ty jesteś sprawcą groźnego zdarzenia, w którym poszkodowane są osoby trzecie. W takim wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnego zadośćuczynienia. Konieczne jest jednak podpisanie przez wszystkie strony, biorące udział w wypadku, porozumienia. Dzięki temu unikniesz sprawy w sądzie i czekania na wyrok.

Ochrona bagażu – walizki giną lub padają łupem złodziei niezależnie od szerokości geograficznej. Jeśli spota Cię taka sytuacja, możesz liczyć na pomoc finansową oraz zwrot środków wydanych na rzeczy pierwszej potrzeby, które pozwolą Ci kontynuować wczasy. Pamiętaj jednak o zachowaniu rachunków! Przed wyjazdem warto również poznać więcej informacji o tradycyjnym ubezpieczeniu podróżnym. Wszystko, co najważniejsze znajdziesz tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozne/

Ochrona sprzętu sportowego – jeśli masz drogie narty i chcesz je ubezpieczyć, możesz zawnioskować o to podczas podpisywania umowy na polisę. W ramach ochrony otrzymasz zadośćuczynienie, w przypadku gdy Twój sprzęt ulegnie uszkodzeniu lub zaginie nie z Twojej winy.

Podsumowanie

Ubezpieczenie narciarskie jest produktem, który z pewnością przyda Ci się podczas zimowego wyjazdu. Niezwykle ważne jest jednak, by wszystkie najważniejsze elementy ochrony znalazły się w Twojej polisie. Dzięki temu będziesz w 100% chroniony, a Twoje jedyne zadanie ograniczy się do świetnej zabawy na stoku.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:polecamy