Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami. Recenzja

Tylko-bez-całowania-Czyli-jak-sobie-radzić-z-niektórymi-emocjami
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Grzegorz Kasdepke wielokrotnie już udowodnił, że potrafi w doskonały sposób odpowiadać na czytelnicze potrzeby dzieci i ich rodziców. Pisze książki mądre, pełne dobrego humoru, poruszające problemy, które często dotykają najmłodszych i ich najbliższych. W Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami pisarz dzięki opowieściom z życia przedszkolaków, przedstawił najważniejsze emocje, jakie niemal codziennie odczuwają dzieci i dorośli. W książce Grzegorz Kasdepke zaprezentował tęsknotę, wstyd, zazdrość, gniew, wstręt, nudę, poczucie krzywdy i radość. Dorośli wiedzą, jak trudno jest o tych emocjach rozmawiać.

Dzięki przedszkolakom i pani Miłce szybko można nauczyć się podejmować rozmowy na tematy najtrudniejsze. Najpierw dzieci zapoznają się z tekstem, w którym przedstawia się dzień z życia przedszkola. Mali bohaterowie borykają się w nim z jakimiś trudnościami. Wspólnie z panią Miłką starają się te trudności rozwikłać, ucząc się przy okazji, czym są emocje. Następnie mali czytelnicy znajdą dostosowaną do ich wieku definicję emocji. W dalszej kolejności mogą przeczytać rady dotyczące tego, w jaki sposób powinni się zachowywać, kiedy dana emocja się pojawi. Autor nie zapomniał i o rodzicach. W każdym rozdziale znajdą oni tekst przeznaczony dla nich, w którym mowa jest o tym, w jaki sposób mają rozmawiać o problemach dotykających dzieci. Po przeczytaniu tej książki z pewnością nikt już nie będzie miał kłopotów z nazywaniem emocji i radzeniem sobie z nimi.

Nie można też zapomnieć o tym, że książką jest pełna dobrego humoru i wielu barwnych postaci, z którymi dzieci łatwo będą się utożsamiać. Nastrój opowiadanych historii i sposób opowiadania właściwy dla Grzegorza Kasdepke został oddany przez humorystyczne ilustracje Marcina Piwowarskiego.

Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami jest doskonałym narzędziem, pozwalającym rodzicom rozpoczynać rozmowy na trudne tematy. Jest to także zabawny zbiór opowieści o grupie przedszkolaków, którzy bardzo szybko staną się przyjaciółmi małych czytelników. Wraz z nimi rozwiązywać będą problemy, jakie pojawiają się w ich życiu.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Grzegorz Kasdepke
Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami
Ilustracje: Marcin Piwowarski
64 strony
Nasza Księgarnia

 

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent