Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Twoje dziecko boi się ciemności? Postaw na lampkę LED 3D!

Twoje dziecko boi się ciemności? Postaw na lampkę LED 3D!
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zdarza się, że dzieci boją się ciemności i nie chcą zostać w pokoju bez oświetlenia. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup lampki LED 3D, która zapewni maluchowi bezpieczeństwo i komfort, także w nocy. Dodatkowo oświetlenie ledowe jest energooszczędne i ekologiczne. Jaką lampkę 3D wybrać dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Strach przed ciemnością, czyli często występujący problem

Niestety spora część małych dzieci w pewnym momencie zaczyna bać się ciemności. Zwykle taki lęk pojawia się u maluchów, które mają od 3 do 6 lat. Zdarza się jednak, że dyskomfort, który pojawia się w nocy, towarzyszy także dzieciom w czasie trzech pierwszych klas szkoły podstawowej. Rodzice nie powinni ignorować obaw dziecka, tylko zadbać o to, aby pociecha czuła się bezpiecznie.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zakup lampy LED 3D, która jest bardzo funkcjonalna i estetyczna. Dziecko nie powinno spać w zupełnie jasnym pomieszczeniu, ponieważ w przyszłości może to utrudniać zasypianie. Właśnie dlatego lampka nocna LED 3D to rozwiązanie idealne, zapewniające półmrok. Maluch może nawet samodzielnie sterować kolorem światła, a tym samym kontrolować intensywność oświetlenia i dopasowywać je do siebie.

Lampka LED 3D dla dziecka — jaką wybrać?

Decydując się na zakup ozdobnej lampki LED z efektem 3D, warto zastanowić się nad konkretnymi potrzebami i zainteresowaniami dziecka. Obecnie w sklepach można znaleźć naprawdę ciekawy wybór oświetlenia do pokoju dziecięcego: szeroki asortyment lampek LED 3D oferuje Plexido.

Kupimy tam oświetlenie z różnymi motywami tematycznymi, na przykład takie, które nawiązuje to znanych i lubianych bajek, filmów, czy gier. Lampki LED 3D w sklepie internetowym tej marki mogą być także personalizowane, a więc dostosowane do preferencji dziecka. Przykładowo na lampce można umieścić imię pociechy, miły napis lub jakieś ważne dla malucha słowo. W ten sposób dziecko czuje się jeszcze bezpieczniej.

Dla młodych fanów futbolu idealnie sprawdzi się lampka nocna 3D z piłką nożną. Takie oświetlenie będzie wywoływać u dziecka tylko przyjemne skojarzenia, związane z jego zainteresowaniami. W ten sposób lęk przed ciemnością prawdopodobnie będzie coraz mniejszy, aż wreszcie zniknie.

W sklepie internetowym z lampkami LED 3D można również znaleźć oświetlenie z motywami z bajek, filmów lub gier. Bardzo ważny jest wybór takiej lampki, która po prostu podoba się dziecku. Oświetlenie dopasowane do indywidualnych potrzeb i hobby doceni każdy młody człowiek.

Dziecięce lęki najlepiej oswoić w czasie zabawy, a więc przed snem dobrze przeczytać dziecku przyjemne opowiadanie lub radosną bajkę, a następnie włączyć lampkę i zostawić ją na noc. Takie ledowe oświetlenie ma zresztą dodatkową zaletę: jest energooszczędne.

Oznacza to, że rodzice nie muszą obawiać się znacznego wzrostu rachunków za energię elektryczną. Lampka LED 3D jest bezpieczna, ponieważ nie nagrzewa się, w przeciwieństwie do klasycznych żarówek. Nawet jeśli dziecko dotknie lampki, to nie oparzy się. A gdzie powinno znajdować się oświetlenie w pokoju dziecka?

Najlepiej, jeśli lampka nocna jest blisko łóżeczka malucha, jednak nie za blisko. W ten sposób można wytworzyć komfortowy półmrok, dzięki któremu dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Także i w nocy.

Twoje dziecko boi się ciemności? Postaw na lampkę LED 3D!

Lampka nocna LED 3D z Myszką Minnie z bajek Disneya

Materiał promocyjny

445 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent