Tomek Łebski. Fantastyczne wymówki (i inne pomysły). Recenzja

Tomek-Łebski

Życie chłopaka w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Na dodatek kiedy jeszcze każą mu być grzecznym, słuchać swojej siostry, dobrze się uczyć… Tomek – bo to on jest bohaterem tej powieści znajdzie sposób na wszystko. W jego głowie, aż roi się od pomysłów, które można wykorzystać, by życie stało się przyjemniejsze.

Zebrać jak najwięcej złotych gwiazdek – jest to zadanie, które będzie dla chłopaka szczególnie ważne w tej części jego przygód. Nie wszyscy jednak będą fair, dążąc do tego, by zdobyć tytuł wzorowego ucznia. Szczególnie jedna osoba, będzie próbowała zająć to zaszczytne miano w sposób inny niż wszyscy, co bardzo nie spodoba się Tomkowi.

Wymówki, pomysły jakie miewa chłopiec, potrafią rozbawić czytelnika do łez. Przygody, które poznajemy są zabawne, niecodzienne. Książkę czyta się bardzo szybko. Pisana jest lekkim językiem, na dodatek wspomagana poprzez rysunek. Na stronie jest mało tekstu, wiele zaś dodają obrazki. Otwierając tę lekturę po raz pierwszy miałam wrażenie, że jest chaotyczna. Jeśli jednak przeczyta się kilka stron, wchodzi się w pewien schemat i już nie jest to kłopotliwe. W tej książce po prostu wiele się dzieje.

Uważam, że pozycja przeznaczona jest dla dzieci w wieku ok. 11 lat, gdyż jeśli trafi na młodsze dziecko może być zrozumiana źle. Wszystkie głupoty jakie robi Tomek, nie popłacają, a kłamstwo ma krótkie nogi i trzeba to wiedzieć. Osoba w wieku lat 11 już to zrozumie i wie, że tekst jest humorystyczny, ma bawić, a nie dawać przykład, by naśladować ślepo wszystko co robi bohater.

Propozycja szczególnie polecana chłopcom. Myślę, że będą zadowoleni.

Sylwia Wojtysiak

Tomek Łebski. Fantastyczne wymówki (i inne pomysły)
Autor: Liz Pichon
Data wydania: 2013
Liczba stron: 352
Wydawnictwo Zielona Sowa

 

Autor tekstu : Sylwia Wojtysiak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Tomek Łebski. Fantastyczne wymówki (i inne pomysły). Recenzja