To jest super. 70 pomysłów na naukę przez zabawę. Recenzja

To-jest-super
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę to książka wielokrotnego użytku.
Podzielona została na sześć działów. Najpierw krówka Klara uczy dzieci czytać i pisać literki. Przy czym obcowanie z bohaterką tego rozdziału nie przypomina nudnego wykładu. Jak wskazuje na to podtytuł książki, wszystko dzieje się tu w trakcie zabawy. To bardzo dobre rozwiązanie, bo jak przypominają badacze różnych dziedzin życia, dziecko w wieku przedszkolnym najwięcej uczy się podczas zabawy. Krówka wizualizuje najmłodszym wszystkie z przekazywanych informacji. Każe zamykać oczy i wyobrażać sobie kształty liter, upodabniane do znanych małym czytelnikom elementów otaczającej ich rzeczywistości. Po każdym zadaniu pojawiają się motywujące wykrzyknienia, za pomocą których krówka zachwyca się nad wykonanymi przez dzieci zadaniami. Kolejne etapy ich rozwiązywania są uatrakcyjniane przez zabawne ilustracje krówki i opisy scenek, w których ona bierze udział. W każdym dziale dziecko znajdzie mnóstwo zadań do wykonania, propozycji zabaw, które można organizować już po zamknięciu książki czy stron do wycięcia potrzebnych szablonów. Po świecie liczb oprowadza dzieci pies Kacper, kolorów – świnka Paulina, kształtów – zebra Zosia, muzyki – aligator Ali, zaś miś polarny, Piotrek, pokazuje jak i dlaczego coś działa.

W lekturze tej książki uczestniczyć powinni dzieci i rodzice.
Obecność dorosłych jest konieczna, aby przeczytali oni polecenia, pomogli w ich zrozumieniu i wykonaniu wielu proponowanych w każdym rozdziale przedmiotów. Kiedy mali czytelnicy będą po książkę sięgać po raz kolejny, z pewnością doskonale poradzą sobie sami. Jestem pewna, że rodzice również będą się dobrze bawić podczas podejmowanych przez dzieci działań. Na szczególną uwagę zasługują propozycje wykonania instrumentów do kolejnych zadań w dziale dotyczącym muzyki czy rekwizytów pozwalających zrozumieć – czym jest powietrze, na czym polega latanie, w jaki sposób wykorzystuje się siłę wiatru, na czym polega pływanie i działanie magnesów, czym są światło słoneczne i barwy, jak działają soczewki, dlaczego rośliny potrzebują słońca i czym jest dźwięk.

To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę jest książką, w której dzieci i dorośli odnajdą mnóstwo inspiracji do podejmowania działań kreatywnych i wspomagających rozwój poznawczy najmłodszych. Dzięki tej pozycji będą się oni dobrze bawić i wiele się nauczą. Z nią nie można się nudzić!

Magdalena Żerek, http://czytamto.pl

To jest super! 70 pomysłów na naukę przez zabawę
160 s., ok. 350 il. kolor.
Format 23 x 30,50 cm
Oprawa miękka
Wydawnictwo Arkady

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent