Tenis na zdrowie

Tenis-na-zdrowie
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Zmagania na kortach klubów partnerskich biorących udział w programie trwały do końca września. Organizatorom zależało na tym, aby jak najwięcej dzieci oraz młodzieży zainteresować i skłonić do zmierzenia się z rówieśnikami. Dlatego też turnieje zostały zorganizowane w formie dopasowanej do różnorodnego poziomu umiejętności i wieku uczestników. Najmłodsze dzieci brały więc udział w przygotowanych konkurencjach sportowych nawiązujących do tenisa, starsi natomiast zmierzyli się w rozgrywkach tenisowych.

To ważne, aby w odpowiedni sposób podejść do zachęcania dzieci do gry w tenisa. Nie zrazić ich na samym początku zbyt trudnymi zadaniami, z którymi mogą sobie po prostu nie poradzić – mówi jeden z przedstawicieli koordynatora programu z ABK Grupa. Zapału dzieci nie ostudziła nawet kapryśna pogoda, która towarzyszyła kilku spotkaniom. Dzieci ambitnie uczestniczyły w zabawach i konkurencjach tenisowych. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pamiątkowe koszulki, zwycięzcy natomiast otrzymali nagrody.

Program Tenis na zdrowie przeprowadzony został w okresie wakacji szkolnych.
W jego ramach dzieci mogły, w wybranych dniach i godzinach, bezpłatnie korzystać z kortów tenisowych jak również brać udział w bezpłatnych zajęciach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W tym roku program przeprowadzony został po raz pierwszy i zakończony został powodzeniem. W czasie całych wakacji wzięło w nim udział kilkuset uczestników w wieku od 6 do 18 lat. W większości były to dzieci dopiero zaczynające swoją przygodę z tenisem. Same dzieci uczęszczające na zajęcia wykazywały bardzo dużą aktywność i zaangażowanie.

Dzieci są uśmiechnięte i chętne do współpracy. Widać, że nasza wspólna zabawa bardzo im się podoba. Bardzo im się chce grać, a z tymi chęciami do gry jest największy problem wśród młodzieży, która uczęszcza do nas regularnie na zajęcia cały rok – mówi Rafał Wieczorek, instruktor prowadzący zajęcia Tenis na zdrowie na kortach KampinoSport. – Trochę serca zostawię przez wakacje na korcie. Bardzo bym chciał, żeby chociaż garstka z nich chciała uczęszczać na zajęcia cały rok. Sposób jest bez wątpienia dobry – odpowiada na pytanie o pożyteczność całej akcji.

W wakacyjnych zajęciach udział wzięły następujące kluby tenisowe: Atol Stegny, Atol Legionowo, Klub Tenisowy Marki, Śródmiejski Ośrodek Rekreacji "SOLEC", KampinoSport, Korty Miedzeszyn, KT Break Rembertów, KT Break Marysin, Klub UNTS oraz TKKF "Sadybianka".
Organizator planuje zorganizowanie zajęć na kortach dla najmłodszych także podczas przyszłych wakacji. – Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić dzieci i młodzież do trenowania nie tylko w okresie letnim. Tym bardziej, że na brak kortów w Warszawie nie możemy narzekać. Są więc odpowiednie warunki do kontynuowania i rozwinięcia akcji. W najbliższym czasie planujemy uruchomienie osobnych programów trwających w czasie roku szkolnego. Na tym nam głównie zależy. Warto przekonać najmłodszych, że tenis to naprawdę piękny sport – dodaje.
Chcemy zachęcać do aktywności młodych ludzi, dlatego tenis wydaje się być
sportem dość atrakcyjnym, który jeszcze nie zdążył spowszednieć i może stanowić dla młodzieży swego rodzaju ciekawostkę.
– mówi Aldona Zygmunt, z firmy US Pharmacia, która podjęła się realizacji programu. – Umożliwiamy zetknięcie się z tą dyscypliną osobom, które być może w innym przypadku nie miałyby takiej możliwości. Specyfika tego sportu doskonale wpisuje się również w cel, który chcemy tym programem osiągnąć – tenis z pewnością wyjdzie nam na zdrowie!

Akcja Tenis na zdrowie jest częścią większego programu społecznego
USP tenispolska, skierowanego nie tylko do najmłodszych. Stworzony został w celu uświadomienia społeczeństwu jak poprzez aktywność fizyczną można pozytywnie wpłynąć na zdrowie oraz jak korzystna jest codzienna dawka ruchu. W ramach programu realizowane będą szkolne zajęcia WF na kortach tenisowych, przygotowane przez instruktorów specjalne zajęcia dla dzieci wykazujących chęć rozwijania swoich umiejętności, działania edukacyjne, badania profilaktyczne
i opieka medyczna, jak również działania dla dorosłych – Challenger klubowy
oraz rozgrywki międzyklubowe.

Informacje o całym programie społecznym oraz realizowanych w jego ramach działaniach, jak również galeria zdjęć z akcji wakacyjnych dostępne są na stronie www.tenispolska.pl.

460 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent