Sylwester 2008

31 grudnia to najbardziej niezwykła noc karnawału. Kończy jakiś etap życia – Stary Rok, a rozpoczyna całkiem nowy, nieznany, ale intrygujący. Ludzie czekają na tę wyjątkową noc 365dni!

Planują ją wiele tygodni wcześniej, oczekując cudownej zabawy, szampańskiego nastroju. Często spotykają się z bliskimi osobami, by dzielić swój entuzjazm i radość; by tańczyć i śmiać się; by uczcić cały miniony rok.

Za nami…

Tego dnia warto podsumować żegnany rok, zastanowić się czego dokonaliśmy, jak się zachowywaliśmy, jak się czuliśmy. Może był to przełomowy czas, pełen zmian i decyzji? A może nic wywrotowego się nie działo, wstawaliśmy rano do pracy, następnie przechodziliśmy do codziennych obowiązków i tak dzień, za dniem? Refleksje nad przeszłością są bardzo ważne, dzięki nim poznajemy własne wnętrze, możemy zweryfikować nawyki, postępowania, jak również ucieszyć się serdecznie, że udało nam się osiągnąć wytyczone cele!

Przed nami…

Nieodłącznym elementem rozstawania się ze Starym Rokiem powinny być postanowienia Noworoczne. Rozważania dotyczące naszych marzeń, planów będą prostsze do zrealizowania, jeśli spokojnie spiszemy je na kartce i sumiennie rozłożymy w czasie. Nie trzeba mieć wielkich oczekiwań względem przyszłego roku, najlepiej zacząć od drobiazgów, np. by zrzucić 1kg tłuszczyku! Jak? Nie jedząc czekolady w piątek! Albo w środę uprawiając gimnastykę wieczorną.

A może ktoś od dawna marzy o wakacjach w górach, ale wiecznie brak funduszy? Od 1 stycznia wrzucajcie 2zł dziennie do puszki-skarbonki! Nie zauważycie ubytku w portfelu, ale po półrocznym oszczędzaniu polskie Tatry będziecie mogli odwiedzić!

Pożegnania i wyzwania…

Pożegnajmy hucznie Stary Rok, spójrzmy wstecz raz jeszcze, zachwyćmy się wspomnieniami, obejrzyjmy zdjęcia w ostatnich imprez rodzinnych, a następnie… zostawmy przeszłość w szufladzie!

Czeka nas bowiem Nowy Rok! Nowe wyzwania, oczekiwania, zaskoczenia, radości!

Życzę wszystkim uśmiechu do własnych myśli, nadziei i wiary we własne możliwości oraz oddechu spokoju w ważnych momentach życia!

Szczęśliwego Nowego Roku!

Polecamy również  Chiński Nowy Rok – NIAN oraz Zabawy świąteczne

 

Autor tekstu : Irmina Szadkowska-Filipowicz

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie