Weleda
Weleda Baby

Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż

Święto-Kwiatów-na-VII-Festiwalu-Róż
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Gdy znów zakwitną  róże…

Warszawska, plenerowa impreza rodzinna w Ogrodzie Botanicznym  
Uniwersytetu Warszawskiego
 

 W dniach 11-12 lipca br. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego już po raz kolejny odbędzie się Święto Kwiatów na VII Festiwalu Róż. Ogród jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie prezentowane są najnowsze licencjonowane odmiany róż, nazwane na cześć takich osobistości jak: Charles de Gaulle, Papież Jan XXIII, Królowa Elżbieta czy William Shakespeare. Na jego terenie Warszawiacy mogą podziwiać piękne rośliny, drzewa i krzewy oraz obcować z przyrodą w samym sercu miasta.

W ramach święta organizatorzy – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Kwiatowe Holandia zadbali o liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Miłośnicy kwiatów będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch pokazach florystycznych prowadzonych przez Annę Nizińską, Prezesa Klubu Florystów SITO, oraz znakomite florystyki – Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską.  

W ogrodzie, oprócz róż ogrodowych, można będzie zobaczyć kompozycje z róż ciętych, rzeźby kwiatowe wykonane przez znakomitych florystów (Monika Bębenek, Magdalena Birula-Białynicka, Marcin Jabłoński, Karolina Ładyżyńska, Joanna Rospondek, Piotr Sekunda, Zygmunt Sieradzan) oraz kompozycje, które wezmą udział w konkursie „BUKIET DLA ANNY".  Odbędzie się również ekspozycja roślin doniczkowych o korzystnych dla zdrowia właściwościach, której towarzyszyć będzie wystawa zdjęć.  

Główną atrakcją będzie pokaz Salsy połączony z nauką, pokaz Flamenco i tańców Bollywood, występ znakomitego zespołu MC GYVER BAND, który przypomni utwory z ostatnich 30 lat, latynoskie rytmy w wykonaniu grupy VIRTUAL BAND oraz koncert muzyki klasycznej w wykonaniu beneficjantów programu pomocy wybitnie uzdolnionym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Odwiedzający ogród będą mogli wysłuchać ciekawych wykładów na temat cennych właściwości dzikiej róży, zapoznać się z techniką zdobienia – decoupage,  obejrzeć i zakupić ręcznie malowane jedwabne szale i obrazy, grafiki tworzone techniką miedziorytu oraz ceramikę z motywem kwiatowym. Przewidziany jest także konkurs muzyczny.

Najmłodsi wysłuchają pięknych bajek, wezmą udział w konkursie plastycznym z licznymi nagrodami oraz oddadzą się w ręce plastyczki, która pomaluje im buzie.

Imprezę poprowadzi znany i lubiany uczestnik programu „Europa da się lubić" – Conrado Moreno.

Impreza ma charakter społeczny, jej celem jest zachęcenie rodzin do obcowania z kwiatami i roślinami, poszerzania wiedzy na ich temat oraz do spędzania wolnego czasu na łonie natury. 
 

Patronat medialny objęli: kwartalnik Bukiety, portal Forum Kwiatowe, portal Miasto Dzieci, Radio Dla Ciebie 

***

Biuro Kwiatowe Holandia jest organizacją działającą na rzecz producentów, importerów i eksporterów holenderskich kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Zajmuje się marketingiem i promocją, propaguje wiedzę o rozmaitych gatunkach i odmianach. Wyznacza trendy w kwiatach. Jest organizacją typu non profit, całkowicie utrzymującą się ze składek swoich członków. Organizuje pokazy i warsztaty florystyczne.

***

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego założony w 1818 roku mieści się przy Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie. Informacje o historii ogrodu, możliwości zwiedzania, cenach biletów, a także liczne materiały edukacyjne znajdują się na stronie internetowej: www.ogrod.uw.edu.pl

Polecamy również  Spacerem przez miasto oraz Wystawa Kamienny Ogród – Galeria Schody

 

898 ocen
4.97
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent