Święci uśmiechnięci. Święty Jan Paweł II. Recenzja

Święci-uśmiechnięci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Ciekawie przedstawiona historia Karola Wojtyły od wczesnego dzieciństwa do zakończenia jego ziemskiej wędrówki, a wszystko to podane lekko i bez zbędnego patosu.

Wierszowana biografia, pełna zabawnych anegdot z życia naszego papieża. Całość dodatkowo wzbogacona poprzez wesołe ilustracje, a także różnice w kolorze i wielkości czcionki.

Autorka, Eliza Piotrowska przedstawia nam najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II, nie zapominając przy tym o jego wyjątkowej osobowości.

Poznajemy go jako małego Lolka, pasjonatę zabaw na świeżym powietrzu, odbywającego wraz z tatą liczne górskie wędrówki. Następnie dorosły już Karol wyjeżdża na studia do Krakowa i odkrywa w sobie ogromną pasję do teatru. Jego życie nie jest wolne od trosk, jednak z Bożą pomocą jakoś sobie z nimi radzi. Zawsze blisko ludzi, serdeczny, kochający otaczający go świat. W pewnym momencie swego życia czuje się powołany do duszpasterstwa i od tej pory podąża tą drogą.

Czytając niektóre fragmenty, trudno powstrzymać uśmiech :). Nawet nie zauważymy, kiedy dotrzemy do końca tej lektury. Wszystko jest tak skomponowane, żeby historia mogła zainteresować najmłodszych czytelników, myślę, że nawet 3-latkom się spodoba.

Ania
www.maluszkoweinspiracje.blogspot.com

Święty Jan Paweł II
Eliza Piotrowska
195×195 mm
48 stron
Wydawnictwo Święty Wojciech

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent