Święci uśmiechnięci. Święty Jan Paweł II. Recenzja

Ojciec Święty Jan Paweł II jest na pewno jedynym świętym, którego miałam okazję w swoim życiu zobaczyć, podczas jednej z jego pielgrzymek. Moja córka przyszła na świat już po jego śmierci, więc niestety nie było jej dane poznanie tego wyjątkowego człowieka. Na szczęście są książki, które pozwalają przybliżyć dzieciom jego sylwetkę. Jedna z takich książek to „Święci uśmiechnięci. Święty Jan Paweł II”.

Ciekawie przedstawiona historia Karola Wojtyły od wczesnego dzieciństwa do zakończenia jego ziemskiej wędrówki, a wszystko to podane lekko i bez zbędnego patosu.

Wierszowana biografia, pełna zabawnych anegdot z życia naszego papieża. Całość dodatkowo wzbogacona poprzez wesołe ilustracje, a także różnice w kolorze i wielkości czcionki.

Autorka, Eliza Piotrowska przedstawia nam najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II, nie zapominając przy tym o jego wyjątkowej osobowości.

Poznajemy go jako małego Lolka, pasjonatę zabaw na świeżym powietrzu, odbywającego wraz z tatą liczne górskie wędrówki. Następnie dorosły już Karol wyjeżdża na studia do Krakowa i odkrywa w sobie ogromną pasję do teatru. Jego życie nie jest wolne od trosk, jednak z Bożą pomocą jakoś sobie z nimi radzi. Zawsze blisko ludzi, serdeczny, kochający otaczający go świat. W pewnym momencie swego życia czuje się powołany do duszpasterstwa i od tej pory podąża tą drogą.

Czytając niektóre fragmenty, trudno powstrzymać uśmiech :). Nawet nie zauważymy, kiedy dotrzemy do końca tej lektury. Wszystko jest tak skomponowane, żeby historia mogła zainteresować najmłodszych czytelników, myślę, że nawet 3-latkom się spodoba.

Ania
www.maluszkoweinspiracje.blogspot.com

Święty Jan Paweł II
Eliza Piotrowska
195×195 mm
48 stron
Wydawnictwo Święty Wojciech

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także