Świąteczno-noworoczny Konwój Muszkieterów

Świąteczno-noworoczny-Konwój-Muszkieterów
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Jeszcze tylko przez kilka dni będzie można przyłączyć się do świąteczno – noworocznej akcji Konwój Muszkieterów, nad którą patronat objęło także Miasto Dzieci Proszę przypomnieć na czym polega ta akcja?

Konwój Muszkieterów kończy swoją podróż po Polsce 31 stycznia 2010, a więc już w najbliższą niedzielę. Ta akcja to nasza pierwsza kampania społeczna, którą prowadzimy już od 2001 r. Jej celem jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, która odbywa się w dwojaki sposób – poprzez zbiórkę pieniężną prowadzoną na terenie naszych sklepów Intermarché i Bricomarché oraz poprzez przekazanie bonów wartościowych wybranym placówkom opiekuńczo-wychowawczym wytypowanym przez samych właścicieli sklepów. W tym roku przekażą oni w sumie 645 tys. złotych na wybrane przez siebie domy dziecka, ośrodki pomocy społecznej, parafie, punkty Caritas czy PCK. Mamy nadzieję, że fundusze zebrane od indywidualnych ofiarodawców także będą stanowić pokaźną kwotę i przełożą się na konkretną pomoc dzieciom osieroconym i niepełnosprawnym objętym opieką Fundacji Dziecięcy Uśmiech dla Świata. Jeszcze przez kilka dni zachęcamy wszystkich gorąco do wzięcia udziału w akcji. Ponadto jak co roku Konwój zawitał do wybranych ośrodków dla dzieci ze świąteczno-noworocznym programem. W tym roku dzieci bawił teatr Wariete.

Skąd się wzięła ta szlachetna inicjatywa?

W okresie przedświątecznym myślimy o obdarowywaniu innych i w sposób szczególny troszczymy się o najmłodszych. Nasza akcja jest wyrazem chęci czynienia dobra i sprawiania radości dzieciom. Ponadto jako Grupa Muszkieterów kierujemy się myślą zaczerpniętą z epoki odrodzenia „Nie ma większego bogactwa niż człowiek”. Każdy właściciel sklepu, stając się członkiem Grupy, traktuje tę zasad jako zobowiązanie wobec społeczności, w której działa. Stąd Konwój Muszkieterów – akcja docierająca do wielu miast, zaspokajająca potrzeby lokalne.

Jak podsumuje Pan wyniki dotychczasowych akcji?

Efekty naszych działań są znaczące. Dotychczas w 9 edycjach Konwoju Muszkieterowie obdarowali w sumie 1100 placówek darami o wartości ponad 5 mln zł. W tym roku w akcji bierze udział 215 sklepów z 14 województw.. Jaką kwotę uda nam się zebrać w tym roku w zbiórce pieniężnej, dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Na co konkretnie przeznaczone będą pieniądze zebrane do puszek?

Fundusze zebrane w naszych sklepach zostaną przeznaczone na sprzęt rehabilitacyjny, leki i opiekę medyczną dzieci objętych pomocą Fundacji Dziecięcy Uśmiech do Świata. Już teraz w imieniu obdarowanych chciałbym gorąco podziękować wszystkim ofiarodawcom.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent