Sprawdzony przepis na udaną imprezę dla dzieci? Bańki mydlane!

Urodziny dziecka z bankami mydlanymi

Tematyczne urodziny dla dzieci od kilku lat nie wychodzą z mody. Indiańskie, muzyczne, czarodziejskie, rycerskie, cyrkowe albo księżniczki… Opcji jest bardzo wiele i właściwie każda może być realizowana w plenerze. To świetne rozwiązanie z wielu powodów.

Przede wszystkim łączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Dzieci bawią się na powietrzu, a o zaletach tego nie trzeba nikogo przekonywać. Wszelkie baby party wiążą się zazwyczaj ze słodkimi przekąskami i co za tym idzie – ze zwiększoną ilością energii maluchów. Na dworze łatwiej będzie ją spalić bez strat w meblach czy ścianach. 😉 Domowa impreza dla dzieci wiąże się też z potężnym bałaganem, którego udaje się zazwyczaj uniknąć organizując urodziny na zewnątrz.

No i wreszcie – impreza plenerowa to dodatkowe możliwości zorganizowania atrakcji, które sprawdzą się wśród dzieciaków w każdym wieku. Mam tu na myśli choćby bańki mydlane. Wiem co piszę, ponieważ kilka miesięcy temu miałam okazję obserwować „interaktywny” pokaz baniek mydlanych, na którym ramię w ramię bawiły się dzieci w wieku 3 i 11 lat. Starsze tworzyły wielkie bańki, młodsze je goniły, a potem zamiana… Obserwacja pokazu i zabawa trwały bardzo długo i nikt nie wydawał się nimi znudzony. Nawet dorośli!

Bańki mydlane – radość i energia
Banki mydlane urodziny dziecka

Dlaczego bańki mydlane tak fascynują dzieci? To niezbadana tajemnica, ale faktem jest, że żadne dziecko się tego rodzaju rozrywce nie oprze. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że bańki to nie tylko tworzenie i zbijanie. Tego rodzaju zabawa stanowi świetną motywację do aktywności ruchowej, rozwija koordynację, motorykę i orientację. To również narzędzie pracy logopedycznej pomagające pracować z oddechem.

Dzięki nowoczesnym zabawkom i narzędziom do tworzenia baniek stają się one naprawdę magiczne – można je łączyć, podbijać, tworzyć wspaniałe, efektowne sztuczki. Gdy odkryjemy przed dziećmi tę ich czarodziejską stronę, wówczas okaże się, że bańki kształtują również cierpliwość, koncentrację i kreatywność. Wdmuchanie bańki do większej bańki to niełatwe zadanie nawet dla rodzica. To właśnie dzięki zestawom tworzącym większe bańki możemy spróbować tej sztuki. Zabawki typu pętla, motylek i sznurek to świetna aktywność na świeżym powietrzu, ale już z zestawem Rings FruBlu warto spędzić trochę czasu w domowej łazience aby w spokoju pobawić się w bańkowego magika i potem oczarowywać zebranych na przyjęciu.

Są i zabawki, dzięki którym z powodzeniem trwałe i wielokolorowe bańki stworzą nawet najmłodsi. Miotacz baniek to urządzenie, które za jednym dotknięcie wypuszcza mnóstwo baniek o różnej wielkości, długo utrzymujących się w powietrzu. Wystarczy wlać płyn do podstawki, przyłożyć jedną z końcówek miotacza i nacisnąć guziczek, a wbudowany wiatrak sprawi, że powstaną całe serie tęczowych baniek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oczywiście wszelkie dziecięce swawole powinny odbywać się pod czujnym okiem opiekunów, ale szaleństwo z bańkami mydlanymi należy zdecydowanie do tego bezpieczniejszego rodzaju zabaw. Szczególnie, że płyny FruBlu są produkowane w Polsce i mają certyfikat bezpieczeństwa TÜV Rheinland Polska, a same zabawki otrzymały tytuł „Zabawka roku” w 2017 r. serwisu Zabawkowicz.pl. Znając dziecięcą kreatywność i zapał do tworzenia baniek warto zaopatrzyć się w zapas płynu, który dostępny jest nawet w 5-litrowych pojemnikach.

A na deser bańkowy tort!

Wiadomo, że żadne urodziny nie mogą się odbyć bez pysznego tortu. Okazuje się, że, obok tego słodkiego ze świeczkami możemy także postawić tort bańkowy, który nie dość, że „zaśpiewa” jubilatowi „Sto lat” to jeszcze wypuści mnóstwo kolorowych baniek!

Banki mydlane tort urodzinowy
Miłym zwyczajem jest obdarowywanie zgromadzonych gości niewielkimi drobiazgami. Tutaj sprawdzą się mniejsze zestawy FruBlu – ogromne bańki lub pętla wraz z płynem, dzięki którym przyjaciele naszego dziecka będą mogli uprawiać bańkowe czary-mary także w swoich domach.

artykuł sponsorowany
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:na dworzeurodziny