Sprawdzone pomysły na prezent dla przedszkolaka na Dzień Dziecka

Sprawdzone pomysły na prezent dla przedszkolaka na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Najmłodsi czekają na niego niecierpliwie, a dorośli zaczynają nerwowo zerkać na wystawy sklepów z zabawkami i szukać inspiracji na stronach internetowych. Z prezentem trzeba utrafić w gust dziecka, a jednocześnie dobrze, żeby nie był to kolejny elektroniczny gadżet. Do tego musi być bezpieczny i nie kosztować trzech naszych pensji… Twardy orzech do zgryzienia!

Szczególnie, że dzieci w wieku przedszkolnym to już nie bezkrytyczne maluchy, które przyjmują wszystkie prezenty z takim samym zainteresowaniem. O nie! Przedszkolak ma już swoje typy i gusta, ma ulubionych bohaterów i często wystarczy zapytać, a przedstawi nam gotową listę wymarzonych zabawek. Są jednak sytuacje, że upominku szukamy intuicyjnie nie znając zabawkowych preferencji obdarowywanego.

Kołem ratunkowym mogą okazać się tutaj prezenty sprawdzone, uniwersalne i zachęcające dziecko do aktywnej zabawy. Oto kilka przykładów:

1. Zabawa w teatr

Dzieci kochają wchodzenie w różne role. Zabawa w teatr wydaje się więc idealną formą spędzania wolnego czasu. Pomogą w tym pacynki na rękę, teatrzyk magnetyczny albo mały teatrzyk kukiełkowy. Tego rodzaju prezenty pozwalają dzieciom rozwijać kreatywność i tworzyć kolejne postacie oraz elementy scenografii.

2. Namiot

Wbrew pozorom namiot nie służy dzieciom tylko do zabaw w Indian. Maluchy uwielbiają mieć swój własny kącik, do którego dorośli nie mają wstępu (bo trudno się zmieścić). Można kupić na przykład namioty dla małych księżniczek z różowymi poduchami albo takie z ulubionym bajkowym bohaterem. Wszystkie zmieszczą się w pokoju. Dziecko będzie ustawiać, meblować, zapraszać na herbatę, urządzać w nim kryjówki i centra dowodzenia. Świetna zabawa gwarantowana!

3. Tablica edukacyjna

Drewniane, magnetyczne albo tradycyjne – kredowe. Dlaczego warto dziecku kupić tablicę? Bo dzięki niej pojęcie „nauka przez zabawę” staje się rzeczywistością. Maluch rysuje, pisze, układa słowa, bawi się w nauczyciela i nabiera przekonania, że litery i cyfry mogą stanowić przedmiot super zabawy.

4. Akcesoria sklepowe

Kto z nas w dzieciństwie nie bawił się w sklep? Te najprostsze zabawy są często tymi najlepszymi. Gotowe akcesoria sklepowe takie jak stoiska, regały czy kasa pozwolą na częstą zmianę asortymentu i na pewno długo będą w użyciu.

5. Drewniana kolejka

Kolejka to do niedawna żelazny punkt list prezentów dla chłopców w każdym wieku. Ale kto powiedział, że nie mogą się nią bawić i dziewczynki? Drewniane kolejki mają tę świetną cechę, że ich elementy są kompatybilne z innymi zestawami. Dzięki temu kilkuletni wielbiciele pociągów mogą tworzyć prawdziwe centra transportu kolejowego.

6. Gra zręcznościowa

Połączenie rywalizacji i ruchu czyli coś idealnego dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym! Kręgle, rakietki, tarcze z rzutkami, bule, stół do piłkarzyków, skoczek czy dysk do balansowania przyczynią się do aktywizacji ruchowej. Natomiast magnetyczne labirynty, układanki przestrzenne i chwiejne wieże ćwiczą cierpliwość, skupienie i małą motorykę.

7. Rowerek lub hulajnoga

Przedszkolak bez rowerka jest jak rycerz bez tarczy! Dlatego jeśli maluch nie ma jeszcze swojego pojazdu, Dzień Dziecka jest doskonałą okazją, by nadrobić to niedopatrzenie. Rowerek trójkołowy albo biegowy to świetny pomysł na pierwszy pojazd dla maluszka. Starsze przedszkolaki będą zachwycone hulajnogą. Niezawodność, stabilność i bezpieczeństwo to cechy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tego prezentu.

Inne sprawdzone zabawki idealne jako prezent na Dzień Dziecka znajdziesz w sklepie ZieloneZabawki.pl.

Każdy upominek wymaga odpowiedniej oprawy i – aby był z radością wykorzystywany – warto poświęcić trochę czasu na wspólną zabawę.

My dorośli często zapominamy, że nasza rola nie kończy się na zakupach. Dobrze, żeby szło to w parze z poświęceniem maluchowi więcej uwagi. To na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy. A przecież nie ma nic piękniejszego od szczęśliwego dziecka!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie