Weleda
Weleda Baby

Spacerem przez miasto

Spacerem-przez-miasto
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wybierając trasę trzeba zaplanować czas na aktywność, na odpoczynek i coś do jedzenia. A przecież nie wszystkie restauracje w naszym mieście mają specjalne dziecięce jadłospisy i miejsca, w którym maluchy mogą się pobawić w oczekiwaniu na posiłek. 

„Spacery dla Mamy i Taty" są propozycją dla tych, których znudziły spacery po osiedlowych skwerach i parkach w najbliższej okolicy. W każdym z ośmiu największych miast w Polsce proponujemy 12 spacerów po najbardziej lubianych przez rodziców trasach. Choć niektóre wydają się dobrze znane, my zwracamy uwagę na niuanse i ciekawostki, które nikną gdzieś, gdy pędzimy w natłoku codziennych obowiązków. Pokazujemy, jak trafić do fontanny, schowanej w bocznej alejce znanego parku i wybieramy najbezpieczniejsze place zabaw.

Na Górnym Śląsku szczególnie zachęcamy do wizyt w Pszczynie i Rybniku – to nie tylko bardzo malownicze, ale też przychylne dzieciom miasta.

W Lublinie odpowiadamy na pytanie, dlaczego w czwartek warto wybrać się na Czwartek i ile koziołków można spotkać w mieście.

W Łodzi odnajdujemy rzadkie gatunki roślin w ogrodzie botanicznym. Nie mogło też zabraknąć obowiązkowego spaceru (a nawet dwóch!) po Piotrkowskiej.

We Wrocławiu podążamy śladem krasnali – nawet my nie doliczyliśmy się, ile dokładnie małych stworków żyje w stolicy Dolnego Śląska.

Trójmiasto zadziwia nie tylko architekturą miejską, ale też przyrodą i pięknymi terenami dokoła. Radzimy, gdzie zabrać starsze dzieci by podziwiać złowieszcze klify.

W Poznaniu pospacerujemy m.in. po Palmiarni i nad Rusałką, a w Warszawie odwiedzimy Stare Miasto i królewskie Łazienki.

Kraków to oczywiście sukiennice i magiczny Kazimierz.

646 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent