Siri i przyjaciele. Recenzja

Siri-i-przyjaciele
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Siri czuła się znudzona i osamotniona. Nie powinno nas to dziwić. Jej rodzice ciągle zajęci sobą lub swoją pracą, rozmowy z córką odkładali "na za godzinę". Mała bohaterka nie wiedziała, czym jest ta "zagodzina", więc postanowiła samodzielnie spełnić marzenia. Najpierw rozpoczęła poszukiwanie odpowiedniego dla siebie psa. Prosiła znajomych, by oddali jej swoje pupile, ale ci – co oczywiste – nie chcieli się zgodzić. Co prawda dziewczynce nie udało się znaleźć odpowiedniego zwierzaka, ale niespodziewanie znalazła coś bardziej cennego – przyjaźń Małego Otto, Średniego Otto i Dużego Otto.

"Siri i nowi przyjaciele" jest wzruszającą opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i miłości.
Każde dziecko chce czuć się potrzebne, chce mieć się z kim bawić i czuć bliskość drugiego człowieka. Jeśli te potrzeby emocjonalne nie zostają zaspokojone przez rodziców lub rodzeństwo, którego nie ma, dzieci pragną sobie je zrekompensować, posiadając zwierzątko. Siri poszukując pieska, znalazła jednak przyjaźń trzech chłopców, dzięki którym nie czuła się już smutna, osamotniona i znudzona. Nastrój tego tekstu, przekazywane w nim wartości i dziecięce radość oraz spontaniczność, w doskonały sposób zostały oddane przez dominujące w książce ilustracje Mervi Lindman.

Mała bohaterka książki "Siri i nowi przyjaciele" spotkała w swoim życiu prawdziwych przyjaciół. Nim to nastąpiło, czuła się osamotniona i znudzona. Dzięki opowieści Tiiny Nopoli rodzice mogą zrozumieć, co czują dzieci, które nie są wysłuchane przez najbliższe osoby i które nie mają rodzeństwa. Dzięki tej książce najmłodsi przekonają się natomiast, jak wielką wartość ma przyjaźń. "Siri i nowi przyjaciele" jest więc lekturą obowiązkową dla rodziców i dzieci, ponieważ dzięki niej nauczą się empatii, otwierając się na drugiego człowieka.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Siri i przyjaciele
Tiina Nopola
Ilustracje: Mervi Lindman
Liczba stron 32
Format: 200 x 265 mm
Wydawnictwo Wilga

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent