Seria książek o Molly Moon. Recenzja

Chciałabym zarekomendować książki z serii ” Molly Moon” autorstwa Georgii Byng. Są to fantastyczne książki przygodowe opowiadające o dziewczynce Molly Moon, mieszkającej w sierocińcu i mającej wyjątkowy talent do pakowania się w kłopoty. Zawsze towarzyszy jej najlepszy przyjaciel Rocky.

Molly ma niespotykane hipnotyczne zdolności, jej przyjaciel również. Zawsze towarzyszy im psotny mops o imieniu Petula, która została ich przyjaciółka w tomie pt." Wielka Księga Hipnotyzmu Molly Moon".

Dzieci na swojej drodze spotykają wielu przyjaciół, ale i również wrogów. Wychodzą zawsze jednak ze wszystkiego obronną ręką.

Jest to książka, która opowiada o wielu problemach min. ukazuje troski, z jakimi muszą uporać się dzieci bez rodziców. Pokazuje, że wszyscy mogą  być przyjaciółmi bez względu na kolor skóry i pochodzenie: Rocky był murzynem.

Myślę, że jest to utwór, który powinny przeczytać troszkę starsze dzieci razem ze swoimi rodzicami, bo jest ona napisana prostym, zrozumiałym językiem.

Szczerze polecam.

Joanna Braszak

Seria książek o Molly Moon
Georgia Byng
Wydawnictwo Egmont

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL

Dziękujemy Pani Joannie za prrzesłanie zgłoszenia do konkursu Książkowe Pogotowie Ratunkowe. Pani Joanna otrzymuje od nas książkę "Henryśka wielka odkrywczyni" Wydawnictwo Zielona Sowa

Polecamy również lekturę:

Kocia odkrywalnia tajemnic, oraz  Magiczne drzewo – nowa książka w sprzedaży.

Autor tekstu : Joanna Braszak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Seria książek o Molly Moon. Recenzja