Serce na sznurku. Recenzja

Serce-na-sznurku
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Dlaczego ta książka? Ponieważ porusza trudne tematy, w tym przypadku min. utratę bliskiej osoby. Głównym bohaterem powieści jest zwierzątko, mała foczka, która utrąciła najukochańsza osobę mianowicie, mamę. Foczka stawia sobie cel, chce wyruszyć w świat i pokonać wszystko to co do tej pory było jej obce i nieznane. Niespodziewanie, ku jej zaskoczeniu na drodze staje wielki, biały niedźwiedź o imieniu Ksawery, który zostaje jej wiernym przyjacielem i towarzyszem podróży w nieznane. 

Książka ta z pewnością nadaje się dla każdego dziecka, które chcemy nauczyć empatii, tolerancji czy chociażby szacunku do innych.

To opowieść także dla tych dzieci, które utrąciły w swoim życiu kogoś ważnego, a może nawet najważniejszego "pod słońcem".

Dzięki tej powieści dowiedzą się, że oprócz przeciwności losu, jakie staja na naszej drodze, spotykamy w życiu coś, co przetrwa – MILOŚĆ I PRZYJAŹŃ

Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl – "Książkowe Pogotowie Ratunkowe". Autor – Justyna Pawlisiak z Poznania.  

Od redakcji MiastaDzieci.pl

Książkowe Pogotowie Ratunkowe to dział artykułów z propozycjami, podpowiedziami, recenzjami książek dla dzieci poruszających tzw. trudne tematy. Znajdziecie tu najlepsze polskie książki, które poprzez swój temat i kunszt pisarski stają się idealnym lekarstwem na dziecięce lęki, niepokoje, problemy psychologiczne, rodzinne kłopoty, choroby społeczne i cywilizacyjne… Pomysł Książkowego Pogotowia Ratunkowego zrodził się na spotkaniu, w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich, dotyczącym książek poruszających trudne tematy (listopad 2008). 

 

 

 

Książka wpisana na listę leków Książkowego Pogotowaia Ratunkowego.

 

 

Pani Justyna otrzymuje od redakcji MiastaDzieci ksiażkę "Nocny Maciek" Pawła Pawlaka (Wydawnictwo Stentor)- nagrodę konkursu Książkowe Pogotowie Ratunkowe.

 

Autor tekstu : Justyna Pawlisiak

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent