Rozmowy ze świnką Halinką. Recenzja

Rozmowy-ze-świnką-Halinką

Jestem w czepku urodzona. Moje szczęście polega, między innymi, na tym, że od czasu do czasu do moich rąk trafiają książki dokładnie takie, jakich mi brakowało w dzieciństwie. Książki barwne, błyskotliwe, przesycone dziecięcą spontanicznością i radością postrzegania świata. Pisane w języku maluchów i przedstawiające ważne dla nich sprawy. Publikacje, które wywołują uśmiech na twarzy rodzica, ale… potrafią też dać mu pstryczka w nos. Książki takie jak „Rozmowy ze świnką Halinką” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Tytułowa Halinka to maskotka pewnego rezolutnego chłopca. Nie mylcie jej jednak ze zwykłą zabawką! Świnka to różowy wulkan optymizmu, gadatliwości i spostrzegawczości. Zdarza się  jej być odrobinę złośliwą i wypowiadać wnioski, których jej przyjaciel Filip nigdy by głośno nie wypowiedział (co wcale nie znaczy, że o tym nie myślał). Razem tworzą wspaniały duet, a dwa punkty widzenia pozwalają im dokładnie przeanalizować nawet najbardziej trudny dla kilkulatka problem i zakończyć rozważania pozytywnymi wnioskami.

Prowadząc takie dziecięco-filozoficzne dyskusje rozwiązują też poważne zagadki ludzkości jak choćby co zrobić, żeby mama przestała na chwilę się spieszyć, do czego potrzebny jest tata, jak uratować przed utonięciem marzannę nie zaburzając cyklu przyrody, co najskuteczniej odstrasza burzowe potwory

Do tego wszystkiego spotyka ich wiele zwyczajnych-niezwyczajnych przygód, a każdy dzień różni się od poprzedniego, co gwarantuje czytelniczy sukces u trzy-, cztero-, pięcio-, sześciolatków. Nie pierwszy raz okazuje się, że tekst Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i ilustracje Jony Jung to idealna literacka kompozycja.

Gdybym miała w jednym zdaniu określić o czym jest książka "Rozmowy ze świnką Halinką" napisałabym jednak – o przyjaźni. Wiernej, oddanej i całkowicie szczerej. Takiej o jakiej my dorośli często możemy tylko marzyć.

Polecam!
Anna Perlińska-Supeł

Rozmowy ze świnką Halinką
Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Jona Jung
Format 250 x 200 mm
Stron 84
Oprawa twarda, folia błyszcząca
ISBN 978-83-61824-34-3
Cena 34,90 zł
Wiek: 4 +
Premiera: 9 marca 2011
Wydawnictwo Bajka

Polecamy również  Maleńkie Królestwo królewny Aurelki. Recenzja oraz Małe zoo Lucy. Recenzja

Autor tekstu : Anna Perlińska-Supeł

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie