Rodzinna Niedziela w Muzeum Galicja
UD

Rodzinna Niedziela w Muzeum Galicja

Rodzinna-Niedziela-w-Muzeum-Galicja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Od dnia 5 października, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mieli okazję wspólnie wziąć udział w rodzinnych warsztatach, wycieczkach z przewodnikiem po Kazimierzu, a także posłuchać rodzinnego koncertu muzyki klezmerskiej. Program będzie w pełni dopasowany do potrzeb dzieci. W trakcie koncertu dzieci będą mogły swobodnie przechodzić do specjalnie przeznaczonej dla nich salki, wyposażonej w dziecięce mebelki oraz akcesoria, gdzie pod troskliwym okiem animatora organizowane będą zabawy edukacyjne.

Program ma na celu przybliżenie żydowskiej kultury mieszkańcom Krakowa oraz jest propozycją spędzenia miło niedzieli w inspirujący i ciekawy dla wszystkich sposób. Ideą projektu jest również zapewnienie takiej oferty kulturalnej, z której mogą korzystać zarówno dzieci, jak i rodzice z jednoczesną możliwością zostawienia dzieci pod opieką. W tym czasie, gdy pociechy będą zajęte zabawami, rodzice mogą obejrzeć wystawy, zaglądnąć do muzealnej księgarni lub napić się kawy w kawiarni.

2.listopada – program wydarzeń:

10.00 Spacer po Kazimierzu – zwiedzanie Cmentarza i Synagogi Remuh (koszt wstępu do synagogi: 5zł)

11.00 Jesienne Święta Żydowskie: Rosz HaSzana, Jom Kipur i Sukot – warsztaty dla dzieci i rodziców

12.00 Bajeczka dla Ciebie – żydowskie piosenki dla dzieci w wykonaniu Uli Makosz

W godzinach 12.00-18.00 gry i zabawy pod opieką animatorki

***

Muzeum Galicja jest instytucją, która zapewnia wszelkie niezbędne udogodnienia dla rodziców z dziećmi m.in przewijak, możliwość podgrzania jedzenia dla maluchów oraz jedzenie dla najmłodszych w muzealnej kawiarni. Na teranie obiektu obowiązuje zakaz palenia, obejmujący również kawiarnię; natomiast brak stopni i schodów umożliwia swobodne poruszanie się z wózkiem.

Muzeum Galicja
Kraków, ul. Dajwór 18
Tel. 012 421 68 42
www.galiciajewishmuseum.org
Bilet rodzinny – 5 zł

218 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent