Weleda
Weleda Baby

Rekordowy ECCO Walkathon

Rekordowy-ECCO-Walkathon
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Każdy, kto tego dnia przybył na Podzamcze i wziął udział w ECCO Walkathonie móEkonomia na ulicy", Fundację TVN „nie jesteś sam", która przekaże zebrane fundusze na zakup spacejalistycznego sprzętu dla Centrum Rehabilitacji im. Prof. M. Weissa „STOCER" w Konstancinie Jeziornej, organizację ekologiczną WWF i jej projekt walki z tzw. „bushmeatem".

Uczestnicy akcji mieli do wyboru dwie trasy o długości 6 i 10 kilometrów, które prowadziły przez urokliwe stołeczne parki, odrestaurowane Krakowskie Przedmieście i Starówkę. Za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, firma ECCO, organizator akcji, wpłacał 4 złote na konto wybranej organizacji charytatywnej. Dodatkowo dzieci do pakietu startowego otrzymały koszulkę wraz z mapą poszukiwaczy skarbów, którą podczas spaceru uzupełniały naklejkami. Za dobrze wykonane zadanie otrzymywały „złotą" monetę. Oddając na mecie 6 „złotych" monet dzieci przekazywały dodatkowo
25 złotych na rzecz fundacji charytatywnych.
Tym samy dzieci przekazały dodatkowo 70 000 złotych na rzecz fundacji charytatywnych.

„Cieszę się i jestem dumna z Polaków. Nasze zaangażowanie przełożyło się pomoc potrzebującym. Łatwo jest dać pieniądze, trudniej wyjść z domu i spacerować. Ruch to zdrowie!!!
A jeśli można coś przy tym "wychodzić". Czego chcieć więcej? Jeszcze raz gratuluję wszystkim!"
Tak Sonia Bohosiewicz, polska aktorka – ambasador akcji – zareagowała na wieść o sumie zebranych pieniędzy.

W ciągu zaledwie kilku godzin ponad 7 tysięcy uczestników pokonało dystans 141 tysięcy kilometrów i uzbierało 637 440 złotych na cele charytatywne.

Uczestnicy po okazaniu zakupionego wcześniej biletu otrzymali pakiet startowy w skład, którego wchodził plecak, woda, jabłko oraz identyfikator, na którym zaznaczali, na którą z fundacji chcą przekazać „wychodzone" przez siebie pieniądze. Do spaceru zachęcały dwa duety prowadzących Magda Mołek z Andrzejem Sołtysikiem znani z telewizji TVN oraz Marek Starybrat
i Jarek Budnik z Radia ZET.

Organizator ECCO Walkathonu zadbał o dobrą zabawę zarówno na miejscu imprezy jak i na trasach. Każdy, kto tego dnia przybył na Podzamcze miał szansę zapoznać się z prezentacjami projektów realizowanych przez fundacje. Czekały na niego również liczne zabawy i atrakcje. Do charytatywnego spaceru rozgrzewała Mariola Bojarska-Ferenc od lat propagująca zdrowy styl życia. O godzinie 11.00 nastąpiło oficjalne otwarcie trasy 10 kilometrowej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Peter Mark Henriksen, Prezes Zarządu ECCO Europe East & Middle East wraz z Michałem Pirógiem jurorem programu You Can Dance – Po prostu Tańcz, Anną Maruszeczko przedstawicielem Fundacji TVN „nie jesteś sam" oraz Beatą Pawlikowską, pisarką, podróżnikiem oraz ambasadorem fundacji ekologicznej WWF.

Natomiast trasę 6 kilometrową otworzyła Katarzyna Podlejska General Manager ECCO Shoes Poland i Magdalena Różczka wraz z mężem i córeczką Wandą. „Każdy przebyty kilometr to realna pomoc dzieciom oraz wkład w ochronę zdrowia i środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Polacy przez swoje zaangażowanie w ECCO Walkathon po raz kolejny udowodnili, że chcą i potrafią pomagać potrzebującym. Nie trzeba być bogatym, by pomagać. Wystarczy wziąć udział w ECCO Walkathonie – spacerować i dobrze się bawić. „Wychodzone" przeze mnie pieniądze przekazałam na wdrożenie projektu „Ekonomia na ulicy", który niesie nadzieję dla tysięcy dzieci, które często z racji pochodzenia skazane są na biedę" – mówiła Magdalena Różczka.

Dla wszystkich spacerowiczów wystąpił Barry Salone and Broadway Band oraz grupa taneczna Jazz One. Jednak największą popularnością cieszył się występ tancerzy z programu „You Can Dance –
Po prostu tańcz" w składzie: Artur Ciecierski, Ania Radomska, Maria Foryś, Gieorgij Puchalski, Ida Nowakowska i Błażej Ciszek. Na zakończenie imprezy odbył się koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Reni Jusis, który do końca był niespodzianką dla wszystkich uczestników ECCO Walkathonu.

Już za dwa tygodnie po raz pierwszy na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się ECCO Walkathon.
Czy także tutaj uczestnicy nie zawiodą organizatorów? Dowiemy się 27 września. Przyłączcie się do nas!

www.ecco.com.pl

 

566 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent