Rekordowy ECCO Walkathon 2009!

Rekordowy-ECCO-Walkathon-2009
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Kwotę 268 934 zł uczestnicy ECCO Walkathonu „wychodzili” dla Organizacji WWF,
która przekazane pieniądze wykorzysta na ratowanie niedźwiedzi polarnych, których los w wyniku postępującego globalnego ocieplenia jest zagrożony. WWF, działając na rzecz walki ze zmianą klimatu, ma na celu zabiegać o zakaz rozwoju przemysłu wydobywczego, zakaz polowań i innych eksploatacji terenów graniczących z Północno – Zachodnią Grenlandią i Kanadą.

Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko, to kolejna organizacja, na którą uczestnicy ECCO Walkathonu chętnie przekazywali swoje kilometry. Na jej rzecz przekazano aż 265 386 zł. Fundacja Mimo Wszystko zamierza uzyskaną kwotę przeznaczyć na trwającą budowę ośrodka rehabilitacyjno-terapeutycznego w Radwanowicach „Dolina Słońca”. Będzie to kompleks obiektów rehabilitacyjno- terapeutycznych, przeznaczonych dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności. „Wychodzone” przez uczestników ECCO Walkathonu pieniądze Fundacja przeznaczy na wyposażenie trzech sal, dzięki którym podopieczni będą mogli w pełni korzystać z możliwości ośrodka: hydroterapii, rehabilitacji i doświadczania świata.

Trzecia Organizacja, Street Kids International, otrzymała aż 172 502 zł, które przeznaczy na projekt „Dzieci ulicy w Polsce”. Przekazane w tym roku pieniądze umożliwią większej liczbie młodych osób ze środowisk ubogich udział w programach edukacji ekonomicznej oraz umożliwią ufundowanie 30 dodatkowych stypendiów „Ekonomia na ulicy”. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na wsparcie warsztatów z zakresu edukacji zdrowotnej.

Tegoroczny ECCO Walkathon ponownie pokazał, że Polacy niezwykle chętnie angażują się w sprawy społeczne i pomagają innym. Rekordowa kwota 706 822 zł to wspaniały prezent na piąte urodziny ECCO Walkathonu – tym bardziej, że aż 80 526 zł „wychodziły” dzieci. „Wychodzone” przez uczestników ECCO Walkathonu fundusze wesprą projekty organizacji: WWF, Street Kids International i Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Dziękujemy wszystkim za udział w ECCO Walkathonie i zapraszamy już za rok. – powiedziała Katarzyna Podlejska, Dyrektor Generalny ECCO Shoes Poland.

Dziękujemy za udział w ECCO Walkathonie 2009!
Zapraszamy serdecznie na kolejny spacer charytatywny już za rok!

O ECCO Walkathonie
Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w 1999 roku w Kopenhadze. Wtedy to Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO, wpadł na pomysł jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. W ciągu dziesięciu lat do charytatywnego spaceru dołączyli Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a pięć lat temu także Polacy. Uczestnicy niezwykłej akcji na trzech kontynentach przeszli łącznie 2,4 miliona kilometrów, czyli dystans równy 60 okrążeniom Ziemi i uzbierali na cele charytatywne ponad 2,5 mln euro.
Więcej informacji na: www.eccowalkathon.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent