Minerały – recenzja gry
UD

Minerały – recenzja gry

Minerały – recenzja gry
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Gdybym nawet nie była grafikiem, nie mogłabym przejść obojętnie obok niewątpliwej urody tej gry. Ta gra jest po prostu śliczna! Starannie zaprojektowana, dopracowana wizualnie, wręcz elegancka w swojej formie. Po takie pudełko sięga się z przyjemnością i ciekawością. Aż prosi się, żeby podarować ją w prezencie i można to śmiało zrobić. Ucieszy nie tylko dziecko czy nastolatka, ale i osobę dorosłą. A co z przyjemnością rozgrywki?

Ja się nie zawiodłam. Po przejrzeniu przejrzystej instrukcji zaprosiłam do stołu dwóch młodzieńców (późna podstawówka i liceum). Moja czteroletnia córka z zazdrością przyglądała się lśniącym kafelkom, z których układaliśmy planszę. Dla młodszych dzieci samo układanie to atrakcyjna zabawa. Za każdym razem powstaje nowa mapa świata minerałów, nowe, nieprzewidziane wcześniej przeszkody i wyzwania. Celem jest zdobycie kafelków o jak największej wartości i gromadzenie ich w unikalne kolekcje, które zwiększają ich wartość. W naszym wypadku bój był zacięty a walka o palmę pierwszeństwa trwała do ostatniej chwili (można by rzec, że do ostatniego antracytu ;)).

juvi

Dla kogo przeznaczona jest gra?
Na dobrą sprawę ze zbieraniem minerałów poradzi sobie już sześciolatek. Zaplanowanie zabawy ułatwia fakt, że zasady i dodatkowe elementy możemy dopasować do wieku uczestników. Z młodszym dzieckiem wystarczy skupić się na budowaniu atrakcyjnej planszy i zdobywaniu punktów za kafelki, starsze pokochają wartościowe kolekcje, a zaawansowani mogą sięgnąć po karty narzędzi dostępne w zestawie.

Gra Minerały IUVI Games

Dodatkowy bonus to pionki z przyssawkami, które ułatwiają geologom precyzyjne wydobywanie skarbów oraz książeczka, która poszerzy wiedzę zainteresowanych na temat minerałów.

Najważniejsza jest jednak frajda z gry, a tej na pewno nie zabraknie. Szczerze uważam, że Minerały to prawdziwy klejnocik na naszym rynku, i to nie importowany, a całkowicie wymyślony, zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Ciekawostka

Autorką mechaniki i ilustracji jest znana artystka – Magdalena Śliwińska, absolwentka ASP w Katowicach. Gra Minerały jest jej pracą dyplomową. Tylko pogratulować wspaniałego pomysłu i realizacji. Prosimy o więcej takich prac dyplomowych.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Gra Minerały

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-5 osób
Czas gry: 30-45 minut
Wydawca: Wydawnictwo IUVI

 

Zawartość pudełka:

118 kafli Minerałów, w tym:
53 kafle wollastonitu (biały)
30 kafli kianitu (niebieski)
20 kafli turmalinu arbuzowego (różowy)
10 kafli antracytu (czarny)
5 kafli aurypigmentu (żółty)
24 karty Kolekcji, w tym:
14 kart oznaczonych ¿
10 kart oznaczonych ¿¿
5 silikonowych pionków w kolorach graczy
5 planszetek w kolorach graczy
5 dwustronnych kafli Narzędzi
1 sakiewka
Instrukcja

W środku pudełka znajduje się folder z pracami autorki

631 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Joanna Engel

Joanna Engel

Osoba o wyjątkowo dobrym widzeniu peryferyjnym. Projektując i rysując zerka, co robi czwórka jej dzieci. Poszukiwacz piękna w codzienności i niestrudzony wędrowiec, który z wózkiem lub przyczepką rowerową przemierza lasy i bezdroża.

asia@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent