Minerały – recenzja gry

Minerały – recenzja gry

Gdybym nawet nie była grafikiem, nie mogłabym przejść obojętnie obok niewątpliwej urody tej gry. Ta gra jest po prostu śliczna! Starannie zaprojektowana, dopracowana wizualnie, wręcz elegancka w swojej formie. Po takie pudełko sięga się z przyjemnością i ciekawością. Aż prosi się, żeby podarować ją w prezencie i można to śmiało zrobić. Ucieszy nie tylko dziecko czy nastolatka, ale i osobę dorosłą. A co z przyjemnością rozgrywki?

Ja się nie zawiodłam. Po przejrzeniu przejrzystej instrukcji zaprosiłam do stołu dwóch młodzieńców (późna podstawówka i liceum). Moja czteroletnia córka z zazdrością przyglądała się lśniącym kafelkom, z których układaliśmy planszę. Dla młodszych dzieci samo układanie to atrakcyjna zabawa. Za każdym razem powstaje nowa mapa świata minerałów, nowe, nieprzewidziane wcześniej przeszkody i wyzwania. Celem jest zdobycie kafelków o jak największej wartości i gromadzenie ich w unikalne kolekcje, które zwiększają ich wartość. W naszym wypadku bój był zacięty a walka o palmę pierwszeństwa trwała do ostatniej chwili (można by rzec, że do ostatniego antracytu ;)).

juvi

Dla kogo przeznaczona jest gra?
Na dobrą sprawę ze zbieraniem minerałów poradzi sobie już sześciolatek. Zaplanowanie zabawy ułatwia fakt, że zasady i dodatkowe elementy możemy dopasować do wieku uczestników. Z młodszym dzieckiem wystarczy skupić się na budowaniu atrakcyjnej planszy i zdobywaniu punktów za kafelki, starsze pokochają wartościowe kolekcje, a zaawansowani mogą sięgnąć po karty narzędzi dostępne w zestawie.

Gra Minerały IUVI Games

Dodatkowy bonus to pionki z przyssawkami, które ułatwiają geologom precyzyjne wydobywanie skarbów oraz książeczka, która poszerzy wiedzę zainteresowanych na temat minerałów.

Najważniejsza jest jednak frajda z gry, a tej na pewno nie zabraknie. Szczerze uważam, że ”Minerały” to prawdziwy klejnocik na naszym rynku, i to nie importowany, a całkowicie wymyślony, zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Ciekawostka

Autorką mechaniki i ilustracji jest znana artystka – Magdalena Śliwińska, absolwentka ASP w Katowicach. Gra Minerały jest jej pracą dyplomową. Tylko pogratulować wspaniałego pomysłu i realizacji. Prosimy o więcej takich prac dyplomowych.

 

Wiek graczy: 8+
Liczba graczy: 2-5 osób
Czas gry: 30-45 minut
Wydawca: Wydawnictwo IUVI

 

Zawartość pudełka:

118 kafli Minerałów, w tym:
53 kafle wollastonitu (biały)
30 kafli kianitu (niebieski)
20 kafli turmalinu arbuzowego (różowy)
10 kafli antracytu (czarny)
5 kafli aurypigmentu (żółty)
24 karty Kolekcji, w tym:
14 kart oznaczonych ¿
10 kart oznaczonych ¿¿
5 silikonowych pionków w kolorach graczy
5 planszetek w kolorach graczy
5 dwustronnych kafli Narzędzi
1 sakiewka
Instrukcja

W środku pudełka znajduje się folder z pracami autorki

Joanna Engel

Joanna Engel

Osoba o wyjątkowo dobrym widzeniu peryferyjnym. Projektując i rysując zerka, co robi czwórka jej dzieci. Poszukiwacz piękna w codzienności i niestrudzony wędrowiec, który z wózkiem lub przyczepką rowerową przemierza lasy i bezdroża.

asia@miastodzieci.pl
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie