Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Ranking placów zabaw w Warszawie 2006

Ranking-placów-zabaw-w-Warszawie-2006
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Brakuje niestety dobrych placów zabaw w Wesołej i jakichkolwiek placów zabaw na Bemowie, w rankingu w szranki z innymi stanął tylko jeden znajdujący się przy Placu Kasztelańskim i zasłużył sobie na czwórkę.

Poniżej przedstawiamy kilka placów z różnych dzielnic, które otrzymały najwyższe oceny.

OCHOTA
ul. Sanocka
Nowy plac zabaw, oddany w zeszłym roku. Dużo tu bardzo kolorowych i nowoczesnych zabawek, jest syntetyczna nawierzchnia. Plac zabaw przeznaczony głównie dla małych dzieci.
Wydział Ochrony Środowiska ul. Radomska 13/21
02-323 Warszawa
tel.: 0-22 822-15-43
Ocena: 5

WŁOCHY
Park Cietrzewia
Część urządzeń nowych, część starych. Nawierzchnia trawiasto – piaszczysta. Plac wymaga doinwestowania – potrzebne jest ogrodzenie oraz wymiana reszty starych urządzeń na nowoczesne.
Wydział Ochrony Środowiska Al. Krakowska 257
02-133 Warszawa
tel.: 0 22 575 88
Ocena: 4

URSUS
Hasanka
Obiekt oddany do użytku w czerwcu ubiegłego roku. Jest bardzo nowoczesny, z dużą liczbą urządzeń do zabawy. Nawierzchnia syntetyczna. Wydzielono części dla dzieci małych, starszych i młodzieży. Jest nawet tor dla rolkarzy. Plac zabaw został przekazany ośrodkowi sportowemu.
Wydział Ochrony Środowiska Pl. Czerwca 1976r. 1
02-495 Warszawa
tel.: 0 22 478 60
Ocena: 6

ŻOLIBORZ
Park Sady Żoliborskie
Teren placu zabaw został ogrodzony. Nowe urządzenia – w dobrym stanie. Jedno siedzisko huśtawki jest zdemontowane. Urządzenia są ustawione na polach piaskowych. Piaskownica w drewnianej obudowie. Piasek czysty.
Wydział Ochrony Środowiska ul. J. Słowackiego 6/8
01-627 Warszawa
tel.: 0 22 560 12 23
Ocena: 5

BIELANY
Park Stawy Kellera
Teren placu wygrodzony. Piaskownica na drewnianą obudowę. Piasek jest wymieniony. Urządzenia do zabawy HAGS ustawiono na polu piaskowym. Niektóre wymagają odmalowania. Siedzisko huśtawki wymaga wymiany.
Wydział Infrastruktury
ul. Przybyszewskigo 80/82
tel.: 0 22 834 92 67
Ocena: 4

MOKOTÓW
Arkadia Dolna
Na placach znajduje się świetny sprzęt sprawnościowo – zabawowy: nowoczesny, trwały, wykonany z wysokiej jakości drewna klejonego i stali (ocynkowanej i pomalowanej). Estetyczny, stosunkowo odporny na dewastację. Zachowuje polskie normy. Nawierzchnie są umiejętnie dopasowane do sposobu użytkowania sprzętu zabawowego. Place są w sposób bezpieczny i estetyczny wygrodzone, co uniemożliwia przedostanie się tu obecnych w parku psów.Czystość na placach nie budzi zastrzeżeń, zabawki i ławki są systematycznie myte przez firmę konserwującą. Place wyposażono w ławki i kosze na śmieci. Wymiana piasku w piaskownicy odbywa się trzy razy w roku.
Wydział Ochrony Środowiska ul. Wiktorska 91 A ,
02-582 Warszawa
tel.: 0 22 848 90 41
Ocena: 5

URSYNÓW
Lasek Brzozowy
Plac zabaw jest ogrodzony, a urządzenia do zabawy bezpieczne. Plac jest systematycznie, raz w miesiącu, kontrolowany przez uprawnioną do tego osobę. Wszelkie uwagi, co do stanu technicznego urządzeń są odnotowywane w dzienniku kontroli. Niestety, częste przypadki dewastacji placu powodują konieczność ciągłych napraw.
Wydział Ochrony Środowiska ul. Pachnąca 95
02-792 Warszawa
tel.: 0 22 644 58 62
Ocena: 4

PRAGA POŁUDNIE
Park im. H. Sawickiej
Trwa modernizacja placu, która ma zakończyć się na jesieni tego roku. Właśnie powstaje tam nowoczesny plac zabaw i linarium.
Wydział Ochrony Środowiska ul. Grochowska 274
03-841 Warszawa
tel.: 0 22 810 94 85
Ocena: 6

Jezeli masz zdjecia swojego ulubionego placu zabaw wyślij je do nas na adres redakcja@miastodzieci.pl wraz z opisem.

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent