Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców. Recenzja
UD

Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców. Recenzja

Przewodnik-przetrwania-dla-dzieci-z-ADHD-i-ich-rodziców
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W książce jest osiem rozdziałów, które dotyczą różnych zagadnień. Książka bardzo holistycznie podchodzi do tematu ADHD. Tematy poszczególnych działów dotyczą: wytłumaczenia tego, czym jest ten dziwny skrót ADHD, gdzie należy szukać pomocy, jak trzeba się odżywiać, co zrobić by odnosić sukcesy w szkole, mówi również o uczuciach i przyjaźni.

Po każdym skończonym rozdziale jest kilka pytań sprawdzających, czy zrozumieliśmy o czym była mowa w rozdziale. Jest to takie podsumowanie. Bardzo podoba mi się, że na końcu jest słowniczek. Każdy wyraz, który jest wytłuszczony w książce, a dla czytelnika może być niezrozumiały jest właśnie tam wytłumaczony. Poza tym w książce jest wiele porad, co należy zrobić, by było lepiej. Sądzę, że jest to książka doskonała dla młodszych czytelników, ponieważ mamy wiele historyjek, które pokazują wprowadzanie ich w życie. Ta pozycja ukazuje również, że osoba z ADHD ma wiele pozytywnych cech, nawet jeśli jej oceny o tym nie świadczą z pewnością jest w jakiejś dziedzinie wyjątkowa. Uważam, że każdy kogo dotyczy ten problem, powinien mieć możliwość zapoznania się z tematyką w tak prosty, przyjemny sposób. Są tam mądre odpowiedzi na wiele pytań, jakich z początku można mieć wiele. Rodzice, nauczyciele również mogą uznać tą propozycję za interesującą, gdyż pokazuje ona, jakie dylematy ma wtedy dziecko i jak można mu pomóc.

Szata graficzna książki barwna, przyrównująca ADHD do surwiwalu. Czcionka ułatwiająca czytanie, ponieważ jest większa, przejrzysta. Ważne rzeczy są pogrubione. Jest kilka obrazków, biało-czarnych.

Serdecznie polecam! Nie jest to kolejny nudny poradnik.
Sylwia Wojtysiak

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Przewodnik przetrwania dla dzieci z ADHD i ich rodziców
John F. Taylor
Oprawa: miękka, czarno-białe ilustracje
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo Jedność 

803 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:ADHD