Przedszkole na miarę marzeń

Przedszkole-na-miarę-marzeń
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Bim Bam Bom jest miejscem stworzonym z myślą o najmłodszych i o ich przyszłości. Już od progu, kształtuje u małego człowieka estetykę wnętrza, pobudzając jednocześnie wyobraźnię. Przestronne sale, eleganckie łazienki oraz przemyślane wyposażenie stanowią przyjazne środowisko dla przedszkolaków. 

Prawidłowy rozwój dzieci wspierany jest w każdym momencie pobytu dziecka: od zdrowych posiłków po profilaktykę wad postawy. Dzieci są tym, co jedzą, dlatego dokładamy wszelkich starań by zapewnić im odpowiednio skomponowane posiłki, według menu przygotowanego dla nas przez panią Bożenę Żak-Cyran, autorkę książki „Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą”. Dodatkowo poprzez ćwiczenia gimnastyczne wspieramy ich prawidłowy wzrost i rozwój. 

W Bim Bam Bom kadrę stanowią młodzi nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym. Starannie wybrani, oddani dzieciom i swojej pracy. Chętni do zabawy i szaleństw z dziećmi, i dający im dużo serca. W Bim Bam Bom dzieci otrzymują od wychowawców dużo ciepła i akceptacji, co daje im możliwość budowania poczucia własnej wartości. Każde z nich jest inne, ale dzięki wspaniałej atmosferze czują się w przedszkolu lubiane i potrzebne, co z kolei pozwala nawet najbardziej nieśmiałym budować pierwsze przyjaźnie. 

Tu nie pędzimy za wiedzą, ale za samopoznaniem. Dzieci posiadają naturalna ciekawość świata która umiejętnie stymulowana prowadzi do samodzielności i dużego zainteresowania otoczeniem. Dzieci uczą się pytać o rzeczy które je otaczają i w ten sposób zgłębiają wiedzę, chłoną wszystkie nowości niczym gąbka, z wielką dumą, że SAME to odkryły. A te odkrycia przenoszą potem  w świat swoich zabaw, by je dalej utrwalić, by się nimi cieszyć. Kreują magiczny świat wyobraźni, który rozwija ich kreatywność i twórcze myślenie. Bazując na ich pomysłach i potrzebach, my wkraczamy do zabawy jako goście, tylko by stanowić oparcie, by uwalniać drzemiące obszary wyobraźni. Ta samą zasadą kierujemy się podczas zajęć dodatkowych, poprzez zabawę zachęcamy, poprzez uśmiech pokazujemy że warto i dzieci to czują, angażują się i uczą, by potem chwalić się rodzicom z najnowszych dokonań i podzielić się szczęściem. 

A czy jest dla nas rodziców coś cenniejszego… 

Zapraszamy na Dni Otwarte do Bim Bam Bom
27-28 listopada 2010r; od 12.00 do 18.00

 Zapraszamy także do lektury artykułu Początki przedszkola. Jak się przygotować?oraz Wybieramy przedszkole.

Autor tekstu : Monika

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent