Weleda
Weleda Baby

Propozycje Czytelników do KPR

📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑

LISTA książek beletrystycznych – listopad i grudzień 2008: 

 
Serce na sznurku Małgorzaty Domagalik (wydawnictwo Prószyński i S-ka).- książka dla dzieci w wieku szkolnym, dla tych dzieci, które utrąciły w swoim życiu kogoś ważnego, a może nawet najważniejszego "pod słońcem". Uczy empatii, tolerancji i szacunku dla innych. Dzięki tej powieści dowiedzą się, że oprócz przeciwności losu, jakie staja na naszej drodze, spotykamy w życiu coś, co przetrwa – MILOŚĆ I PRZYJAŹŃ.

Marionetki Baby Jagi  Dorota Suwalska. Wydawca: Nasza Księgarnia. Książka posługując się baśnią opowaida o rodzinnych kłopotach. Mama się rozchorowuje, ciąży jej w sercu niewidzialny kamień, a oczy zatruwają magiczne krople Baby Jagi. Całymi dniami narzeka i jest niezadowolona. Tatuś znika z domu, a gdy już jest to tylko krzyczy, a wszystko to za sprawką magicznego kapelusza i okularów. Dzieci przestają się dobrze uczyć, stają się samotne.. Gorzej. Synek przeniósł się na stałe do komputera.Jak rodzina poradzi sobie z tak wyglądającą codziennośćią?

Skóra” Adrienne Maria Vrettos Wydawnictwo Stentor. Problemy rodzinne: m.in. anoreksja córki, odizolowanie syna, zagubienie ojca, bezradność matki… Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Całość napisana lekko, trafnie, mądrze. Autorka odkrywa przed czytelnikiem kolejne pokłady problemów rodziny Karen i Donniego (nastolatków). Rodziny zwyczajnej, typowej. Matka z ojcem kochają się, kochają swoje dzieci ale też kłócą się ze sobą i nie potrafią żyć razem. Karen zbuntowana nastolatka, dojrzewająca kobieta. Z jednej strony wyraźnie, z drugiej niezauważalnie niszczy swoje zdrowie, i traci życie. 

Złodzieje snów  Autorka Małgorzata Strękowska-Zaremba. Wydawca: Nasza Księgarnia. Świat dorosłych potrafi być dla dziecka straszny. Nie potrzeba do tego wojen, epidemii i polityki. Czasem wystarczą gniewne gesty, kłótnie rodziców, wiszące w powietrzu kłopoty. to książka, którą przeczytać powinni przede wszystkim rodzice, łudzący się, że dziecko nie widzi ich problemów, że żyje w dziecięcym świecie do którego nie docierają nasze kłopoty. Dziecko widzi wiele – ale nie potrafi zapytać. Dziecko, przed którym rodzinne dramaty – rozwód, chorobę – próbujemy ukryć może cierpieć bardziej niż poinformowane na bieżąco o kłopotach.

Oskar i Pani Róża autorstwa Schmitta Éric-Emmanuela. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Książka dla dzieci w wieku szkolnym, 10+. Książka opowiada o chorym na raka i zmagającym się z chorobą chłopcu. 

Słoneczko” autorka Maria Buyno – Arctowa, książka  wydana przez Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne. Książka dla dzieci w wieku szkolnym. Ksiązka opowiada o sierocie Marysi, której dobroć, procowitość i miłość odbudowuje rodzinę do ktorej trafia. Ksiązka opowiada równiez o zawiści, agresji między dziećmi, o przemianach, jakie zachodzą pod wpływem dobra i miłości.

Papieskie opowiastki familijne Opowiastki familijne" , "Nowe opowiastki familijne"  oraz "Bożonarodzeniowe opowiastki familijne" Beaty Andrzejczuk. Wydawnictwo "Rafael". Książka dla dzieci w wieku szkolnym. W każdej części znajdują się pouczające, pełne ciepła opowiadania. Podpowiadające, co w pewnych sytuacjach można zrobić, by wybrać drogę dobra, uczciwości, by stać się odważnym, wrażliwym, radosnym, uczuciowym i koleżeńskim.

Baśń „O słodkiej królewnie i pięknym księciu”  Roksany Jędrzejewskiej –Wróbel. Wydawnictwo Media Rodzina. Ksiązka dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Książkę pięknie i zabawnie zilustrowała Agnieszka Żelewska. Baśń „O słodkiej królewnie i pięknym księciu”, czyli o miłości i jej kryzysach całkiem poważnie. Jest to mądra przypowieść o miłości, zaskakująco prawdziwa bajka o słodkiej królewnie i pięknym księciu, i o tym, co się dzieje po „królewskim” ślubie.

Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci. Autorka – Agnieszka Frączek. Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski . Książka poetycka, tworzona lekkim, serdeczną ręką pisanym wierszem. Książka i dla dzieci i dla dorosłych. Książka bardzo ważna! Bardzo ważna dla adoptowanych dzieci, rodziców adopcyjnych, ich znajomych i przyjaciół i do tego niezwykle wzruszająca. A co najważniejsze książka "Jeśli bocian nie przyleci…" to książka o miłości. Miłości stęsknionej i miłości radosnej. Miłości pełnej i pięknej. Agnieszka Frączek ma niezwykły dar przekazywania uczuć, rysowania poezją sytuacji życiowych, i mówienia wprost do czytelnika. 

O przedszkolnych i szkolnych przygodach Bazyląt Czesław Kupisiewicz Książka wydana nakładem Wydawnictwa Bellona. Książeczka pełna uroku. Historia z życia małych misiów – siostrzyczki i braciszka – rozpoczynających swą przygodę z przedszkolem, a potem dzielnie maszerujących do szkoły. Opowiedziana językiem pełnym kultury, z dbałością o słowo. Ciepło i sympatycznie zilustrowana przez Barbarę Kuropiejską-Przybyszewską. 

Wypożyczalnia babć Maria Marjańska-Czernik. Wydawnictwo Stentor. Książka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko potrzebuje babci – małe, większe i zupełnie duże. Nawet takie, które już wstydzi się do tego przyznać. Babcia to ktoś wyjątkowy i absolutnie niezbędny…To książka o ogromnej potrzebie ciepła, miłości, akceptacji i uwagi. Potrzebie, jaką ma w sobie nie tylko dziecko…

Dziewczyńskie bajki na dobranoc Wydawnictwo AMEA. Antologia bajek dla dorastajacych dziewczyn i dorosłych kobiet. Ta książka to nie jest zwykłe czytadło do zrelaksowania się, autentyczne literackie forum dla współczesnych kobiet. Pomaga zrozumiec kobiecość, pokonać mentalne schematy i stereotypy kobiecych powinności, uczy walki o własną niezależność i dodaje wiary we własne możliwości.

662 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent