Praskie pragnienie

Praskie-pragnienie

Nawet niezbyt przychylna pogoda nie odstraszyła czytelników i spacerowiczów przybyłych na Wielkie czytanie na Pradze Południe czyli II Pragnienie Czytania. Rozpoczęło się słońcem, chociaż nieco za chmurami, ale dającym nadzieję, lecz zakończyło już ulewnym deszczem… Najwytrwalsi wytrzymali i deszcz.

Ta czytelnicza impreza przebiegała w tym roku pod hasłem „Zadziw świat, przeczytaj książkę”. Czytaniu towarzyszyły występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, możliwość zakupu książek i udziału w loterii – swoje stoiska miały księgarnia „Bajbuk” oraz wydawnictwa – „Claroscuro” i „Dwie Siostry”. 
   Czytali do mikrofonu mali, duzi, znani i trochę mniej… Spośród znanych: „Pana Maluśkiewicza” zaprezentowała  Halina Kunicka, fragmenty z „Kubusia Puchatka” – Irena Dziedzic i Jerzy Połomski, zagościli też, między innymi, Edward Lutczyn, Danuta Parlak. 
   Oby przybyłym do Parku Skaryszewskiego na Wielkie czytanie udało się podtrzymać pragnienie na dłużej i przenieść  zaspokajanie go również do swoich domów…
Arkadiusz Lubowicki
 
Polecamy również  Baśniowe wieczory oraz Czytanie od narodzin
 

Autor tekstu : Arkadiusz Lubowicki

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:czytanie
Praskie pragnienie