Powrót do szkoły – jak się przygotować na rozpoczęcie roku szkolnego?

back-to-school

Początek roku szkolnego kojarzy się z zakupami – kompletowaniem wyprawki szkolnej. Jednakże każdy rodzic co jakiś czas rozgląda się za plecakami czy też różnymi  przyborami szkolnymi, galową białą koszulą, strojem na lekcje wf-u, bowiem dzieci rosną – i rosną również ich potrzeby jako uczniów. W sklepach znajdziemy ogromną ofertę kredek, pisaków, farb, zeszytów, bloków…. Ale nie tylko to jest ważne, by raźnym krokiem wejść w ten kolejny etap zdobywania wiedzy!

Rozpoczęcie roku szkolnego – jak się przygotować?

Zacznijmy od pozytywnego nastawienie – siebie i dziecka, zwłaszcza, gdy mamy w domu pierwszaka. Znacznie ułatwi każdemu uczniowi start po wiedzę. A potem kolejne kroki, również bardzo istotne: przygotowanie bądź odświeżenie kącika do nauki, rozmowy i zakupy.

Wyprawka szkolna – czyli co kupić dla dziecka?

Warto się zastanowić, co naprawdę będzie potrzebne, co pomoże naszemu dziecku w prawidłowym i harmonijnym rozwoju, a co będzie tylko niepotrzebnym wydatkiem, do którego przekonują reklamy w centach handlowych.

Plan lekcji do druku

Przygotowaliśmy dla Was kilka ślicznych planów lekcji do pobrania i wydrukowania.

kolorowy plan lekcji dla chłopaka

Plecak szkolny dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem wielofunkcyjnego, ale też bezpiecznego dla pleców pociechy  plecaka czy tornistra. W sklepach cieszą nasze oczy wspaniałe wzory i kolory tych artykułów, jednak przy zakupie większą uwagę warto zwrócić  na jego funkcjonalność.
Zatem, jaki produkt wybrać, by plecak służył dziecku dłużej, a równocześnie nie wstrząsnął naszym budżetem? Przeczytaj TUTAJ.

Kolorowy świat dziecka – wyprawka szkolna i przedszkolna

Jakich przyborów szkolnych będzie potrzebowało Twoje dziecko? Większość szkół jeszcze w czerwcu zaznajamia rodziców z listą rzeczy potrzebnych w roku szkolnym, ale na pewno pomoże Wam nasza lista.

Pamiętajcie, że wszelkie przybory dobrej jakości idealnie nadają się do zabawy i nauki, a dzięki nim dzieci mogą kreatywnie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

back-to-school

Rok szkolny 2019/20. Kiedy zaczyna się rok szkolny?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września, ze względu na fakt, że 1 września wypada w niedzielę. W tym dniu zazwyczaj nie ma zajęć lekcyjnych – uczniowie przychodzą do szkoły na uroczystą akademię i spotkanie z wychowawcami.

Rok szkolny 2019/20. Kalendarz szkolny (pobierz TUTAJ)

Dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2019/2020:
23-31 grudnia 2019 r. – zimowa przerwa świąteczna
13 stycznia – 23 lutego 2020 r.– ferie zimowe (harmonogram poniżej)
9-14 kwietnia 2020 r. – wiosenna przerwa świąteczna
26 czerwca 2020 r. – zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
27 czerwca – 31 sierpnia 2020 r – wakacje.

Ferie zimowe – pamiętajcie, że ferie wypadają co roku inaczej w poszczególnych województwach. I tak w roku szkolnym 2019/2020 przerwę zimową w poniższych terminach mają województwa:
13 – 26 stycznia 2020 r. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
20 stycznia – 2 lutego 2020 r. – podlaskie, warmińsko-mazurskie
27 stycznia – 9 lutego 2020 r. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
10-23 lutego 2020 r. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

kalendarz szkolny 2019/2020A gdy rok szkolny już się rozpocznie …

Sprawna organizacja roku szkolnego w pięciu prostych krokach

Pora zacząć myśleć o tym, jak pomóc dziecku bezboleśnie rozpocząć rok szkolny i jak później zapanować nad organizacją czasu swojego i dzieci, aby uniknąć chaosu i niepotrzebnego stresu.

Jak uprzyjemnić dziecku pobyt w szkole w 7 krokach

Kilka pomysłów, jak umilić dziecku powrót do szkoły.

10 zasad odrabiania z dzieckiem pracy domowej

Właściwe postępowanie wobec dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej sprzyja wypracowaniu prawidłowych nawyków i postaw wobec szkolnych obowiązków.

Co na drugie śniadanie do szkoły? A czego unikać?

Rodzice, poza obawą o dobre stopnie swoich dzieci, z pewnością martwią się też o to, aby ich pociechy dobrze się w szkole odżywiały.

Poranna lista zadań

Drogi Rodzicu, zobacz jak łatwo i przyjemnie zachęcić  dziecko do wykonania codziennych obowiązków tak, by o niczym nie zapomniało!