UD

Powrót do szkoły – jak się przygotować na rozpoczęcie roku szkolnego?

back-to-school
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Początek roku szkolnego kojarzy się z zakupami – kompletowaniem wyprawki szkolnej. Jednakże każdy rodzic co jakiś czas rozgląda się za plecakami czy też różnymi  przyborami szkolnymi, galową białą koszulą, strojem na lekcje wf-u, bowiem dzieci rosną – i rosną również ich potrzeby jako uczniów. W sklepach znajdziemy ogromną ofertę kredek, pisaków, farb, zeszytów, bloków…. Ale nie tylko to jest ważne, by raźnym krokiem wejść w ten kolejny etap zdobywania wiedzy!

Rozpoczęcie roku szkolnego – jak się przygotować?

Zacznijmy od pozytywnego nastawienia – siebie i dziecka, zwłaszcza, gdy mamy w domu pierwszaka czy początkującego przedszkolaka. Znacznie ułatwi to każdemu start. A potem kolejne kroki, również bardzo istotne: przygotowanie bądź odświeżenie kącika do nauki i zabawy, rozmowy i zakupy.

A jak mowa o zabawie, to warto postawić na sprawdzone, kreatywne i wartościowe, produkty dobrej jakości . Do takich na pewno należą:

PLAY-DOH SUPER WARSZTAT

Pobudzający wyobraźnię zestaw „wszystko w jednym” z mnóstwem akcesoriów, miejscem do przechowywania oraz klasyczną ciastoliną Play-Doh! W zestawie znajdują się wbudowane elementy Fryzjera oraz Fabryki Zabawy – wyciskarki do rozmaitych kształtów z wymiennymi nakładkami, foremki do wycinania i inne akcesoria, a także mnóstwo ciastoliny, która daje nieograniczone możliwości. Ponadto, w zestawie znajduje się miejsce do przechowywania tub z ciastoliną Play-Doh oraz pojemnik na akcesoria z pokrywą ozdobioną kształtami do odciskania ciekawych wzorów. Super Warsztat jest wystarczająco duży, by pomieścić tuby z ciastoliną i akcesoria, ale zarazem jest kompaktowy i ma uchwyt, by można było zabrać go ze sobą na weekend u babci lub wszędzie tam, gdzie przyjdzie ochota na zabawę!

PLAY-DOH 65 TUB NA 65-LECIE MARKI

Play-Doh już od ponad 65 lat wspiera kreatywność i wyobraźnię najmłodszych! Świętuj z nim moc kolorów i nieokiełznanej wyobraźni dzięki zestawowi 65 tub Play-Doh! Znajdziecie w nim klasyczne kolory, a także konfetti, brokatowe, metaliczne, naśladujące faktury terenu oraz nową, szafirową ciastolinę! Z niemalże każdym dostępnym kolorem Play-Doh w jednej, dużej paczce, można wyobrazić sobie, co tylko zechcecie i realizować swoje twórcze pomysły!

Pełna oferta produktów PLAY-DOH dostępna TUTAJ.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wyprawka szkolna – czyli co kupić dla dziecka?

Warto się zastanowić, co naprawdę będzie potrzebne, co pomoże naszemu dziecku w prawidłowym i harmonijnym rozwoju, a co będzie tylko niepotrzebnym wydatkiem, do którego przekonują reklamy w centach handlowych.

Plecak szkolny dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem wielofunkcyjnego, ale też bezpiecznego dla pleców pociechy  plecaka czy tornistra. W sklepach cieszą nasze oczy wspaniałe wzory i kolory tych artykułów, jednak przy zakupie większą uwagę warto zwrócić  na jego funkcjonalność.

Kolorowy świat dziecka – wyprawka szkolna i przedszkolna

Jakich przyborów szkolnych będzie potrzebowało Twoje dziecko? Większość szkół jeszcze w czerwcu zaznajamia rodziców z listą rzeczy potrzebnych w roku szkolnym, ale na pewno pomoże Wam nasza lista.

Pamiętajcie, że wszelkie przybory dobrej jakości idealnie nadają się do zabawy i nauki, a dzięki nim dzieci mogą kreatywnie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

 

884 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent