Weleda
Weleda Baby

Funkcjonalne i modne plecaki do szkoły – przewodnik po najnowszych trendach

Funkcjonalne i modne plecaki do szkoły - przewodnik po najnowszych trendach
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Plecak jest niezastąpionym elementem wyposażenia każdego ucznia. Pozwala na wygodne przechowywanie pomocy naukowych oraz rzeczy osobistych. Stanowi inwestycję w zdrowie i wygodę naszej pociechy, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu. Jak wybrać modny plecak dla dziecka? Czym powinien się charakteryzować? Odpowiedzi poznasz w poniższym artykule.

Jaki plecak wybrać dla najmłodszych uczniów?

Najmłodsze dzieci z pewnością ucieszą się z kolorowych plecaków nawiązujących do ich ulubionych bajkowych postaci. Najlepiej sprawdzą się przy tym charakterystyczne modele. W ten sposób zmniejszysz ryzyko, że Twoje dziecko pomyli swoją torbę z plecakiem kolegi. Atrakcyjny wizualnie tornister dodatkowo zachęci ucznia do samodzielnego pakowania i przygotowywania się do kolejnego dnia w szkole.

Jednocześnie plecak musi być praktyczny i wygodny. Powinien odpowiadać na potrzeby najmłodszych dzieci, dopiero rozpoczynających przygodę z edukacją. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę przede wszystkim na jego wagę. Należy kierować się w stronę najmniejszych i najlżejszych modeli, które nie będą stanowić dodatkowego obciążenia. Dzieci powinny nosić na plecach jedynie równowartość 15% masy swojego ciała. Najlepiej sprawdzą się przy tym modele usztywniane na plecach i z regulowanymi szelkami. W ten sposób wybierzesz model sprzyjający profilaktyce chorób kręgosłupa.

Jaki jest najlepszy plecak dla starszych dzieci?

Plecaki do szkoły dla nastolatków także powinny być atrakcyjne wizualnie. Pamiętaj o tym, że starsi uczniowie zwracają uwagę na trendy. Modny plecak stanie się ważnym elementem ubioru każdego ucznia, umożliwiając podkreślenie indywidualnego stylu. Podczas zakupów weź pod uwagę jakość i sposób wykończenia produktu. Dzięki temu torba posłuży przez kilka lat edukacji, stając się świetną inwestycją. Zastosowanie gumy w dolnej części plecaka znacznie zwiększy jego żywotność, zmniejszając ryzyko przedwczesnego przetarcia.

Najlepiej sięgać po modele wyposażone w dodatkową piankę usztywniającą na plecach. Rozwiązanie to zapewnia komfort noszenia licznych pomocy naukowych. Dodatkowo sięgaj po te z dodatkowymi perforacjami, które pozwolą na skuteczne odprowadzanie wilgoci i wymianę powietrza. W ten sposób zmniejszysz ryzyko nadmiernego pocenia się pleców. Bardzo ważne jest również kupno plecaka z szerokimi i wygodnymi szelkami. Kolejny istotny parametr stanowi pojemność torby. Pamiętaj, że tornister powinien bez problemu zmieścić format A4.

Funkcjonalne i modne plecaki do szkoły - przewodnik po najnowszych trendach

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Czym powinny charakteryzować się plecaki dla licealistów?

W tym sezonie ogromną popularnością młodzieży cieszą się minimalistyczne plecaki w stylu skandynawskim. Torby utrzymane w stonowanej kolorystyce sprawdzą się zarówno w szkole, jak i podczas wakacyjnych podróży i w czasie wolnym. Starsi uczniowie zwracają przy tym uwagę na firmę.

Plecaki do szkoły od znanych producentów znajdziesz w ofercie sklepu HalfPrice, który oferuje wysokiej jakości asortyment w atrakcyjnej cenie. Wśród dostępnych toreb możemy wymienić klasyczne propozycje firmy Vans oraz ciekawe projekty od London Fog i Enrico Benetti.

Jaki powinien być najlepszy plecak dla licealisty? Przede wszystkim musi pozostawać funkcjonalny. Sprawdzonym wyborem będzie model o pojemności ok. 25 litrów. Dzięki temu nastolatek bez problemu zmieści tam wszystkie rzeczy osobiste oraz zeszyty i książki. Warto sięgać przy tym po modele wyposażone w dodatkowe kieszonki do przechowywania, które ułatwią organizację miejsca. W przypadku licealistów ciekawym rozwiązaniem może okazać się także mniejszy plecak. W ostatnich klasach większość uczniów nie nosi bowiem zbyt wiele przyborów szkolnych.

Artykuł sponsorowany

722 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent