Ponad 20 tysięcy za rysunki!

Zakończyła się akcja charytatywna Programu 1 „Choinki Jedynki”

20223 zł – taką kwotę uzyskano podczas auckji najpiękniejszych dziecięcych rysunków, która prowadzona była na antenie Programu 1 w piątek 15 grudnia. Dochód z akcji „Choinki Jedynki” przekazany zostanie dzieciom ofiar wybuchu w „Halembie”.

Najwyższą cenę -6 tysięcy złotych- uzyskał rysunek ośmioletniej Martynki z Kalisza.

Słuchacz, który zadeklarował tą kwotę dostanie dodatkowo koszulkę z podpisami siatkarzy, piłkę z autografami futbolistów m.in. Jana Tomaszewskiego i Pawła Janasa oraz koszulkę podpisaną przez Otylię Jędrzejczak i Sylwię Gruchałę.

„Spodziewamy się, że ostateczna kwota jaką przekażemy rodzinom ofiar z Halemby będzie jeszcze wyższa. Z doświadczenia ubiegłych lat wiemy, że słuchacze wpłacają wyższe kwoty, niż pierwotnie deklarowali” – mówi Magda Szturemska.

Choinki Jedynki
„Choinki Jedynki” to świąteczna akcja charytatywna Programu 1. Z nadesłanych przez dzieci rysunków, przedstawiających świąteczne marzenia, jury (m.in. Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Maria Czubaszek i Franciszek Maśluszczak) wybrało 20 najpiękniejszych, które zostaną wystawione na licytację.

Program 1 Polskiego Radia organizuje „Choinki Jedynki” już po raz siódmy. Akcję wspierają Rzeczpospolita, TVP3 oraz Stowarzyszenie Monar.

Polecamy również Czy Ty możesz nam pomóc?

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ponad 20 tysięcy za rysunki!