UD

Pomysły na Dzień św. Walentego

Pomysły-na-Dzień-św
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

1. ‘Poczta Walentynkowa’ – potrzebny będzie karton, kolorowy papier, plakaty czy obrazki walentynkowe.

Zaproponujmy dzieciom, by ozdobiły karton, który w szkole postawią na korytarzu. Każdy będzie mógł wrzucić miły liścik do swojej sympatii. Ważne by liścik był odpowiednio zaadresowany, imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Następnego dnia jedna osoba posegreguje wg klas wszystkie liściki i przekaże na ręce przewodniczącego.

2. ‘Jak będzie miał na imię mój mąż/ żona?’ –potrzebne będą kartki z bloku technicznego, farby, flamastry.

Z bloku technicznego należy wyciąć dwa duże serca i pomalować je na czerwono. Gdy wyschną, na jednej stronie wypisać jak najwięcej imion męskich, a na drugim serduszku jak najwięcej imion żeńskich. Następnie szpilką albo agrafka dzieci przebijają serduszko i trafiają w imię. Dziewczynki losują z imion męskich a chłopcy z żeńskich. W ten sposób dowiedzą się jak będzie miała na imię przyszła Druga Połówka.

3. ‘ Serduszka na magnesach’ – potrzebne będą małe, drewniane deseczki w kształcie serca /można je kupić w sklepach/, farby, cekiny, małe guziki, maleńkie, okrągłe magnesy.

Dzieci w dowolny sposób malują drewniane serduszka. Kiedy farba wyschnie, mogą nakleić na nie dekoracje. Następnie przyklejają magnes z tyłu każdego serduszka i pozostawiają je do wyschnięcia.

Do walentynkowej zabawy można z powodzeniem wykorzystać  wróżby andrzejkowe:)

 Polecamy również Walentynki. Pomysły na walentynowe upominki oraz Pomoc w sprawach SERCOWYCH!!!

 

 

170 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent