Polskie wybrzeże – idealne miejsce na wakacje z małymi dziećmi

Polskie wybrzeże – idealne miejsce na wakacje z małymi dziećmi
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Nawet krótki wyjazd dobrze zrobi Twojej rodzinie. Czasem warto oderwać się od codziennych spraw i rutyny, by zupełnie zmienić otoczenie. W ten sposób wszyscy naładujecie swoje baterie. Gdzie pojechać, by oprócz opieki nad dziećmi, wzmocnić swoje zdrowie i zadbać o relaks? Bałtyk to najlepszy cel wakacyjnych podróży!

Miejsce oferuje wiele atrakcji – wcale nie trzeba przez kilka godzin leżeć na plaży. To lokalizacja, w której każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku. Najlepiej, jeśli znajdziesz komfortowe miejsce na nocleg, takie, które oprócz wygodnych łóżek, gwarantuje coś jeszcze. Warto zwrócić uwagę na Ustronie Morskie domki blisko morza, czyli perfekcyjnie przystosowany resort do potrzeb rodzin z dziećmi. Nawet podczas niepogody możesz liczyć na szereg atrakcji, które zachwycą Twoje pociechy. Oprócz różnych animacji, na terenie ośrodka dostępne są strefy, w których miło spędzicie czas, np. małpi gaj, bajeczny plac zabaw, podgrzewany basen czy pokój gier. Wakacje nad Bałtykiem to jednak szereg wielu innych korzyści.

Dlaczego polskie morze jest idealne na wakacje z dziećmi?

Maluch czy nastolatek? Każdy z nich znajdzie na polskim wybrzeżu ciekawe dla siebie zajęcie. Niesamowitą atrakcją jest już sama plaża – cudownie miękki piasek pozwala na tworzenie niezwykłych budowli, a przyjemne brodzenie bosymi stopami w morzu czy kąpiele to jest to, co dzieci uwielbiają najbardziej. Maluchy poznają zupełnie inną faunę i florę – szukanie muszelek i bursztynów to ciekawe zajęcie, które mocno je angażuje, podobnie jak pogoń za mewami. Wszystkie aktywności na plaży to doskonała symulacja do dziecięcego rozwoju.

W nadmorskich kurortach znajdziesz różnorodne zaplecze restauracyjne, dlatego z łatwością dostosujesz menu do potrzeb i preferencji maluchów. Możesz również przyrządzić ulubione potrawy rodziny w domkach resortu Park Holiday. Na strzeżonych plażach często są organizowane konkursy, które dzieciom gwarantują ruch poprzez zabawę – edukują, zachęcają do integracji i wspólnych gier.

Prozdrowotne zalety pobytu nad morzem polskiej rodziny

Zabierz dziecko nad Bałtyk i pokaż mu ogromną przestrzeń. Szum morza, wiatr na twarzy i odgłos fal rozbijających się o brzeg to dźwięki, które pobudzają zmysły, ale mają też terapeutyczne znaczenie – działają uspokajająco i kojąco. Dla malca z zaburzeniami sensorycznymi taki wyjazd to wspaniała, naturalna sesja, zmieniająca jego wrażliwość. Morska woda zawiera mnóstwo minerałów, które wnikają głęboko w pory skóry i pozytywnie wpływają na organizm – dotleniają go i odżywiają. Poza tym kąpiele w Bałtyku są polecane osobom, które cierpią na egzemę, łuszczycę czy też AZS.

Alergikom i astmatykom nad morzem lepiej się oddycha, gdyż w powietrzu znajduje się wiele tlenu, ale i cennych pierwiastków jak jod, brom czy magnez, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organizmów. To wspaniałe miejsce także dla dorosłych – działa uspokajająco oraz zdrowotnie – woda morka poprawia krążenie, a nawet odmładza, korzystnie wpływając na włókna kolagenowe skóry, które staja się bardziej elastyczne. Polskie morze to kierunek idealny dla typowej rodziny z dziećmi!

Artykuł zewnętrzny

158 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent