Polowanie na klasztorny eliksir. Recenzja

Polowanie-na-klasztorny-eliksir
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Mogłoby się wydawać, że spędzenie wakacji w klasztorze nie może być interesujące. Kiki udowodniła jednak, że dzieci, które mają głowę pełną pomysłów, nigdy się nie nudzą!

Wujek Kiki, Nick, jest opatem w jednym z zakonów benedyktyńskich. Dlatego też Kiki wakacje spędza w opactwie w Bernau. Wielu z młodych czytelników pomyśli pewnie, że dziewczynka nie jest zadowolona z tak zorganizowanego wypoczynku. Nic bardziej mylnego! Dla Kiki-detektywki, dziewczynki inteligentnej, miłej i bardzo kreatywnej, takie wakacje, to prawdziwa frajda. Klasztor jest miejscem, które inspiruje do poszukiwania informacji historycznych, tworzenia własnych opowieści i odnajdywania tajemniczych zagadek do rozwiązania. Bohaterka Polowania na klasztorny eliksir spotkała tu wielu interesujących ludzi, zwłaszcza ojców i siostry, ale miała obok siebie również przyjaciela, Simona. W tym tomie serii opowieści o przygodach Kiki, dziewczynka dowiedziała się, w jaki sposób może ktoś ukraść pomysły innych ludzi. Sprawiła jednocześnie, że złodzieje wpadli w pułapkę, dzięki czemu nie udało się im zrealizować zamierzonych celów.

Polowanie na klasztorny eliksir jest powieścią detektywistyczną, łamiącą stereotypy, jakie nagromadziły się wokół życia zakonnego. Brigitte Krautgartner opowiedziała historię zakonu Benedyktynów, pokazała także, jak wygląda ich życie we współczesności. Kiki dowiedziała się bowiem, że ojcowie i siostry niczym nie różnią się od innych ludzi, mają te same potrzeby i uczucia. Kiki pokazała również, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak wielką wartość ma prawda. Przecież pragnąc dociec prawdy, narażała się czasem na duże niebezpieczeństwa.

Brigitte Krautgartner napisała powieść, która zaciekawia przemyślanym wątkiem detektywistycznym. Z Polowania na klasztorny eliksir młodzi czytelnicy wiele dowiedzą się o życiu zakonnym, Regule świętego Benedykta, poznają także wartość prawdziwej przyjaźni. Przekonają się również, że kradzież pomysłów, niczym nie różni się od kradzieży przedmiotów. Jest to ważna lekcja dla ludzi żyjących we współczesnym świecie.

Magdalena Żerek, http://czytamto.pl

Polowanie na klasztorny eliksir
Brigitte Krautgartner
Seria: Kiki rozwiązuje zagadkę
180 stron, 135×205 mm, oprawa miękka,
Wydawnictwo Święty Wojciech 

 

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent