Pokój małego odkrywcy

Pokój małego odkrywcy
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Dorośli podczas projektowania dziecięcych pokoi starają się wykorzystać jak najwięcej funkcjonalnych rozwiązań, aby przestrzeń służyła pociesze do zabawy, nauki i odpoczynku. Dla dziecka natomiast to miejsce, w którym przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód: od budowania namiotów z pościeli i udawania poszukiwacza skarbów po zatopienie się w lekturze arcyciekawej książki przygodowej. Niebanalne rozwiązania wykorzystane we wnętrzu pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać, a także rozbudzić kreatywność. Wiszące hamaki, linki do wspinania, interesująca tapeta czy antresola dla dziecka to kilka pomysłów na urozmaicenie pokoju małego odkrywcy.

Twórcza zabawa i nauka

Potrzeby dziecka powinny znaleźć się na pierwszym miejscu. To ono spędza w pokoju większość swojego czasu, dlatego rodzice przy projektowaniu jego wnętrza powinni zwrócić szczególną uwagę na zainteresowania malucha. Wbrew pozorom, nie trzeba sporych nakładów środków, aby zastosować rozwiązania, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię i zachęcą do nauki nowych rzeczy. Funkcjonalnym meblem zarówno do wspinaczki, jak i do spania będzie antresola dla dziecka. Pod nią można dowolnie zaaranżować przestrzeń wedle potrzeb dziecka. Zamiast klasycznego fotela do czytania, warto w pokoju zamontować wiszące siedzisko lub hamak, a na ścianie położyć fototapetę z interesującym widokiem. Zwykły pojemnik na zabawki warto zastąpić drewnianą skrzynią, imitującą skrzynię skarbów. Maluch na pewno kreatywnie to wykorzysta podczas zabawy. Niebanalnym rozwiązaniem jest zamontowanie na ścianach i suficie drabinek oraz linek, po których dziecko chętnie będzie się wspinać.  Łóżko z antresolą dla dzieci daje dodatkowe miejsce, które może być szczególnym ułatwieniem w małym pokoju. To tam może powstać magiczna przestrzeń, w której dziecko będzie spędzać czas na zabawie.

Pokój małego odkrywcy

Idealne miejsce do odpoczynku i zabawy

Łóżko z antresolą dla dzieci jest bardzo praktycznym i wielofunkcyjnym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. Wspinanie się do łóżka po drabince sprawia wielką frajdę niejednemu maluchowi, zaś spanie na wysokości to wspaniała przygoda. Pod antresolą można zagospodarować miejsce do nauki i twórczego spędzania czasu dla dziecka. Dziecko na pewno urządzi tam interesujące miejsce na kryjówkę. A jeśli zechce umieścić tam biurko, zyska przestrzeń do odrabiania lekcji, rysowania czy układania puzzli. Łóżko z antresolą dla dzieci powinno zapewniać bezpieczeństwo, dlatego należy dostosować je do wieku malucha oraz wybrać łóżko wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów.

Firma PaDrew to polski producent doskonałej jakości drewnianych łóżek dla dzieci. W ofercie znajdują się uwielbiane przez dzieci łóżka z antresolą. Wykonane z litego drewna sosnowego meble do pokoju dziecięcego zachwycają klientów estetyką oraz funkcjonalnością.

Materiał promocyjny

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:meble