Weleda
Weleda Baby

Plebiscyt Polskich Piosenek dla Dzieci

Plebiscyt-Polskich-Piosenek-dla-Dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Na koniec spróbujemy połączyć upodobania jednych i drugich w ponadpokoleniowym wspólnym śpiewaniu w dniu otwarcia Biennale Sztuki dla Dziecka – 31 maja na poznańskiej Cytadeli. Spotkamy się popołudniu, dzieci, młodzi i starzy, by wspólnie nauczyć się i wykonać piosenki wybrane w plebiscycie.  

Organizatorzy pragną przypomnieć najpiękniejsze utwory, odkurzyć stare przeboje i przywrócić, mocno już zapomniany, zwyczaj wspólnego śpiewania dorosłych i dzieci.

A powodów do radosnego muzykowania jest wiele, między innymi jubileusz 25 lat Centrum Sztuki Dziecka. Wspólne śpiewanie to przecież niezbędny element każdych urodzin. Tyle że nie zawsze nam to dobrze wychodzi. Jubileuszowe przedsięwzięcie Centrum będzie miało charakter sympatycznej, radosnej zabawy. Wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie najfajniejsze piosenki z dzieciństwa, którzy mają ochotę zaśpiewać je w spontanicznym chórze, razem ze dziećmi i innymi, dowolnymi członkami rodziny (seniorzy mile widziani), zapraszamy na Jubileuszowe Śpiewanki Rodzinne na Cytadelę. Jerzy Hamerski, harcerz sztuki, twórca telewizyjnych śpiewanek z lat 90. i Mariusz Matuszewski, rozśpiewany kompozytor, nauczą zgromadzonych miłośników 10 przebojów dla dzieci. Te piosenki wybierają w plebiscycie sami Poznańczycy. Wśród nominowanych utworów hity, takie jak: My jesteśmy krasnoludki, Deszcze niespokojne, Puszek okruszek czy Zakazany owoc. Na scenie pojawią się zaproszeni goście, mali i duzi. Zapewniamy ponadto inne niespodzianki i atrakcje!

Plebiscyt ma na celu wyłonić 10 piosenek, spośród 18 proponowanych przez organizatorów.

Oto lista nominowanych utworów:

1. CZTERY SŁONIE
2. LATO, LATO
3. TAKI MAŁY, TAKI DUŻY
4. JA MAM CIOCIĘ W SAMOLOCIE
5. DESZCZE NIESPOKOJNE
6. KONIK NA BIEGUNACH
7. A JA MAM PSA
8. WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ
9. JEDZIE POCIĄG Z DALEKA
10. PUSZEK OKRUSZEK
11. KACZKA DZIWACZKA
12. A JA WOLĘ MOJĄ MAMĘ
13. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA
14. NA WOJTUSIA Z POPIELNIKA
15. MY JESTEŚMY KRASNOLUDKI
16. CHOCIAŻ MAŁO MAMY LAT
17. MOJA FANTAZJA
18. KOLOROWE KREDKI
19. propozycja czytelników

 

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosowanie będzie się odbywało mailowo i listownie. Maile oraz listy wraz z tytułem piosenki, imieniem i nazwiskiem głosującego oraz numerem telefonu lub adresem email prosimy przesyłać na adres plebiscyt@csdpoznan.pl lub Centrum Sztuki Dziecka, ul. Św. Marcin 80/82, 61-809 POZNAŃ. Zachęcamy Państwa do uzasadniania swoich muzycznych głosów. Najciekawsze wypowiedzi zostaną opublikowane na stronie internetowej Centrum (www.csdpoznan.pl) po zamknięciu plebiscytu. Wszyscy, którzy do nas napiszą i w zabawny, oryginalny sposób umotywują wybór ulubionej piosenki, wezmą udział w losowaniu muzycznych nagród – czteropłytowego boxu „The Best Kids Ever".

Głosować i obserwować bieżące wyniki można również za pośrednictwem strony internetowej Radia Merkury, gdzie zamieszczono listę nominowanych piosenek:
www.radiomerkury.pl

Plebiscyt potrwa do 21 maja. Serdecznie zapraszamy do udziału również w finale przedsięwzięcia, czyli wspólnym śpiewaniu na Biennale – 25 LAT CENTRUM SZTUKI DZIECKA. JUBILEUSZOWE ŚPIEWANKI RODZINNE, CZYLI LISTA PRZEBOJÓW NAJMŁODSZYCH OLDBOJÓW (31 maja, godz. 17.30, namiot cyrkowy, okolica Dzwonu Pokoju w parku na Cytadeli). Spotkanie poprowadzą: Jerzy Hamerski, Mariusz Matuszewski, Jerzy Moszkowicz, a będą im towarzyszyli rozśpiewani goście.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy – Jubilaci
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Polecamy również Piosenka rozwija…oraz Utulanki, czyli piosenki na dziecięce masażyki

293 ocen
4.99
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : KW

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent