Planujesz zmianę materaca? Poznaj zalety materaców piankowych

Planujesz zmianę materaca? Poznaj zalety materaców piankowych
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Materace piankowe szturmem podbiły rynek materacy na całym świecie. Na czym opiera się ich sukces? Przedstawiamy zalety materacy z pianek na przykładzie materaca Hilding Rock and Roll.

Wkład dostosowany do indywidualnych upodobań

Materace piankowe w odróżnieniu od klasycznych materacy sprężynowych są wypełnione warstwami pianki. Surowiec ten jest niezwykle plastyczny, łatwy w obróbce i podatny na formowanie, co pozwala na produkcję materacy piankowych o różnych rozmiarach, kształtach, gęstości i stopniu wyprofilowania.

Na rynku znajdziemy rozwiązania, do produkcji których używa się pianek poliuretanowych, wysokoelastycznych, lateksowych bądź termoelastycznych. Różne typy pianek często są ze sobą łączone. Materac Rock-and-Roll jest złożony z dwóch typów pianek wysokoelastycznych o twardości H2 i H3, dzięki czemu może być używany dwustronnie. Zwiększa to trwałość rozwiązania i umożliwia jego dopasowanie do preferencji użytkownika.

Idealne odwzorowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa

Materiał piankowy jest ceniony zwłaszcza za delikatnie odkształcanie się w odpowiedzi na ciężar lub temperaturę ciała. Takie działanie powoduje, że materac precyzyjnie dopasowuje się do sylwetki osoby śpiącej, utrzymując kręgosłup w naturalnej pozycji, a tym samym odciążając zmęczone mięśnie i stawy. Eksperci podkreślają prozdrowotność rozwiązań piankowych i to, że ich systematyczne używanie pozwala zadbać o zdrowy kręgosłup.

Materac Rock and Roll renomowanej marki Hilding został dodatkowo wyposażony w innowacyjny system 7 stref twardości. Podłoże o wzmocnionych częściach dostosowanych do konkretnych fragmentów ciała (m.in. głowy, lędźwi, bioder i ud) odpowiada za optymalne rozłożenie nacisku, zapewniając pożądane podparcie dla kręgosłupa i maksymalny komfort nocnego wypoczynku.

Materiał piankowy

Przewiewność i łatwe utrzymanie w czystości

Materace piankowe z certyfikatem Oeko-Tex posiadają właściwości antyalergiczne, dlatego są polecane dla najbardziej wrażliwych użytkowników – dzieci, alergików i astmatyków. W zakresie higieny ważny jest nie tylko sam materiał, ale również jego odpowiednie cięcie i profilowanie. Konstrukcja materaca Rock and Roll została zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić wysoką przewiewność i wentylację materaca. Pianki o otwarto-komórkowej strukturze układają się w innowacyjny kształt fal, dzięki czemu materac „oddycha” – kontroluje poziom wilgoci oraz nie dopuszcza do rozwoju drobnoustrojów i gromadzenia się alergenów.

Łatwe utrzymanie w czystości materaca zapewnia także zdejmowany pokrowiec, który można wrzucić do pralki i szybko wyprać. Pokrowce dostępne do wyboru w przypadku modelu Rock-and-Roll są wykonane z naturalnych materiałów, które nie podrażniają skóry i zapobiegają osadzaniu się bakterii.

Lekkość i wygoda użytkowania

Materace z pianki cechuje wysoka elastyczność i stosunkowo niska waga, dzięki czemu mogą być one zwijane i z łatwością transportowane. Taki materac dobrze sprawdzi się w łóżkach podnoszonych manualnie i w przypadku osób starszych, które nie powinny dźwigać ciężarów. Udogodnieniem będzie tutaj wyposażenie pokrowca w dodatkowe uchwyty (tak jak w modelu Rock and Roll), co pozwoli na sprawne podnoszenie i obracanie materaca.

Wysoka odporność na odkształcenia

Materiał piankowy nie odkształca się tak łatwo jak standardowe materace. Pianka przyjmuje kształt osoby śpiącej, po czym elastycznie wraca do swojego wyjściowego kształtu.

Wybór materaca piankowego od sprawdzonego producenta takiego jak marka Hilding jest gwarancją otrzymania sprzętu z materiałów o wysokiej jakości i bezpiecznych dla zdrowia. Rozwiązania tego typu są niezwykle wytrzymałe – odporne na ścieranie i uszkodzenia, dzięki czemu nie tracą swoich właściwości przez wiele lat. Ich szeroki wybór znajdziesz w ofercie sklepu sennamaterace.pl.

 

 

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent