Zapraszamy do Klockowni!
UD

Piórnik z wyposażeniem czy bez – co wybrać?

Piórnik z wyposażeniem czy bez – co wybrać?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Wybór odpowiednich akcesoriów szkolnych to nie tylko dylemat dzieci, lecz także ich rodziców. O ile wzór, kolor czy wielkość, zależy od indywidualnych upodobań, o tyle kwestia czy wybrać piórnik z wyposażeniem czy też bez, to kwestia nad którą warto się dłużej zastanowić.

Piórnik z wyposażeniem – zalety i wady

Zakup piórnika z wyposażeniem to bezdyskusyjnie wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy. To pierwsze, co przychodzi na myśl w przypadku tego typu produktów. Rodzice oraz dzieci nie muszą zastanawiać się, jakie akcesoria będą potrzebne, bowiem zwykle piórniki wyposażone są w komplet akcesoriów, niezbędnych do pisania, kreślenia, szkicowania. Jeśli chodzi o wady takiego zakupu, to należy wspomnieć o jakości produktów. Niestety zdarzają się sytuacje, że w piórniku z wyposażeniem znajdziemy niskiej wartości kredki, flamastry, ołówki, linijki, gumki, które dość szybko wyschną, połamią się itd. Okaże się wówczas, że zakup ten wcale nie był ekonomiczny. Może to wymagać od nas ponownego kompletowania brakujących, zbyt szybko zużywających się akcesoriów.

Piórnik bez wyposażenia – plusy i minusy

Analogicznie do argumentów przedstawionych w powyższym akapicie, zakup piórnika bez wyposażenia ma swoje wady i zalety. Korzyści, jakie płyną z takiego rozwiązania to bezdyskusyjnie realny wpływ na jakość produktów, jakie znajdą się w jego wnętrzu. Jeżeli zależy nam na trwałości, jakości, to postawimy na sprawdzone marki. Mimo, że elementów, o których musimy pamiętać jest sporo, to z pomocą przychodzą takie sklepy, jak Papierowo.pl, gdzie bez problemu skompletujemy wszystkie z nich.

 Co powinno znaleźć się w piórniku szkolnym?

Wyposażenie piórnika bezdyskusyjnie zależy od wieku ucznia. Nieco innych artykułów będzie potrzebował pierwszoklasista, a nieco innych uczeń liceum. Istnieje jednak kilka akcesoriów, które powinny znaleźć się w każdym piórniku, a należą do nich:

 • długopisy (niebieskie i czarne) bądź pióro (kulkowe lub wieczne);
 • ołówki – miękkie i twarde;
 • kolorowe cienkopisy;
 • marker do zakreślania najważniejszych informacji, tematów;
 • nożyczki;
 • gumka do ścierania;
 • linijka;
 • temperówka.

Wymienione wyżej elementy to absolutna podstawa. Jeśli chcemy uniknąć konieczności pożyczania akcesoriów od koleżanki bądź kolegi z klasy, to warto także pomyśleć o takich produktach, jak:

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 • taśma klejąca;
 • klej;
 • ekierka;
 • cyrkiel;
 • naboje do pióra.

Jak widać zakup piórnika z wyposażeniem bądź bez ma zarówno swoje wady i zalety. Wszystko zależy głównie od czasu, jaki chcemy poświęcić na kompletowanie akcesoriów, co jest kwestią bardzo indywidualną.

Artykuł sponsorowany

266 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent