Piekoszów w Disneylandzie

Piekoszów-w-Disneylandzie

Klasa IV b ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego Finału konkursu „Bezpieczeństwo dla Wszystkich” Renault, który odbył się w miniony weekend w podparyskim Disneylandzie.
Park EuroDisneyland Paris gościł autorów najlepszych prac plastycznych promujących bezpieczeństwo na drodze z siedmiu krajów – Francji, Portugalii, Meksyku, Bułgarii, Szwajcarii, Turcji i Polski.

Nasz kraj reprezentowali uczniowie z IV b klasy SP w Piekoszowie, którzy zwyciężyli w polskiej edycji konkursu. Podczas pobytu we Francji polskie dzieci podziwiały prace przygotowane przez swoich rówieśników z innych krajów i zaprezentowały swoja pracę „Tu gra toczy się o życie" przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Snochowskiej i Marzanny Tyra szkolnego koordynatora konkursu. 

Udział w konkursie był dla naszej klasy wielkim wyzwaniem. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie pracy plastycznej i programu artystycznego. Zdobyli dużo wiedzy, nauczyli się współpracować i współdziałać w zespole, a co najważniejsze uwierzyli we własne siły i możliwości. Wyjazd do Paryża to dla nas wszystkich niezapomniana przygoda. Dla dzieci to piękna nagroda i wspaniałe, niepowtarzalne przeżycia, które na długo pozostaną w ich pamięci – mówią Beata Snochowska i Marzanna Tyra.

Dzieci spędziły w Paryżu i EuroDisneylandzie 3 dni. Zobaczyły najpiękniejsze zabytki Paryża płynąc statkiem po Sekwanie, obserwowały panoramę miasta z wieży Eiffla. Na dwa dni przeniosły się
w niezwykły świat bajek Disneya, zaprzyjaźniając się z Myszką Miki i psem Pluto. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń przyniosła jazda kolejką z filmu Indiana Jones i zanurzenie w wirtualnym oceanie w poszukiwaniu rybki Nemo.

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły" i udział w nim wzięła rekordowa liczba polskich szkół podstawowych. Plakat uczniów z Piekoszowa był najlepszy spośród ponad 2500 nadesłanych do konkursu prac i dał im przepustkę do finału krajowego, który odbył się w Warszawie. Dzięki fantastycznemu programowi artystycznemu zaprezentowanemu podczas finału krajowego, klasa z Piekoszowa pokonała sześciu konkurentów z innych szkół i w nagrodę wyjechała do Francji.

Konkurs plastyczny jest częścią program edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla Wszystkich". Głównym założeniem programu jest szeroka edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jedna
z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. Dotychczas w programie wzięło udział prawie 10 milionów dzieci z 20 krajów. W Polsce program okazał się ogromnym sukcesem – w ciągu dziewięciu lat trafił do prawie 5000 szkół, wzięło w nim udział
642 000 dzieci.

Autor tekstu : KW

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Disney