9 najlepszych filmów Disneya do nauki języka angielskiego

9 najlepszych filmów Disneya do nauki języka angielskiego
📖 Czyta się średnio w 11 min. 🕑
Ich piękne historie przywodzą na myśl beztroskie lata dzieciństwa. Charakterystyczne piosenki wywołują przyjemne chwile nostalgii. A postaci – niezmienne od tak długiego czasu – budzą wiele ciepłych wspomnień, które na co dzień umykają nam w natłoku obowiązków. Bajki Disneya, bo o nich będzie dziś mowa, to ważny element dorastania dla wielu z nas. I teraz te same bajki dla dzieci – po angielsku – mogą pomóc Twojemu maluchowi nabrać językowej biegłości. Sprawdź, które tytuły szczególnie warto wybrać do nauki.

Pamiętasz swoje czasy szkolne? Długie godziny spędzane z podręcznikiem w klasie, powrót do domu i pracę domową niecierpliwie czekającą w plecaku. Ale zawsze, tuż po odłożeniu książki oraz długopisu z powrotem do tornistra, w końcu nadchodził ten ulubiony moment. Czas niekwestionowanego luzu i dobrej zabawy. Ta piękna chwila relaksu, której nieodłącznym elementem były właśnie bajki Disneya. I to puszczone z kasety VHS! Kopciuszek, Pinokio, Bambi, Mała Syrenka: te historie towarzyszyły nam w beztroskich chwilach dzieciństwa. Teraz najwyższa pora, aby te same najlepsze filmy Disneya wsparły Twoje dziecko w nauce angielskiego. Na początek weźmy pod lupę stare bajki Disneya sprzyjające zdobywaniu wiedzy w prosty sposób. 

Bajki dla dzieci po angielsku. Poznaj hity ze świata Disneya ułatwiające obycie z językiem

Na początek przenieśmy się do roku 1937, bo to właśnie wtedy premierę miał pierwszy film Disneya, czyli Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Zgadza się – to już tyle lat! I z disneyowskiego portfolio nadal nie ma lepszej bajki dla dzieci po angielsku, przynajmniej do nauki na start. Dlaczego? Pierwsze produkcje Disneya nie były tak zaawansowane jak współczesne dzieła ze względu na ograniczenia technologiczne. Partie dialogowe są w nich mniej dynamiczne, a obraz – mniej złożony. Dzięki temu stare bajki Disneya pozostają łatwe w dekodowaniu przez najmłodszych. Zawierają także piękne piosenki. Być może nadal pamiętasz to krasnoludzkie dig, dig, dig w Królewnie Śnieżce. Jeśli nie, to masz okazję odświeżyć sobie pierwszą kultową produkcję razem ze swoim dzieckiem. Sprawdźmy teraz inne warte uwagi bajki do nauki angielskiego

Zapisz się do newslettera Novakid i poznaj tajniki rodzicielstwa:

5 darmowych lekcji próbnych! Newsletter z materiałami dla rodziców.
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj eksperckie materiały na temat wychowania dzieci. Na dobry początek otrzymasz od nas 5 darmowych lekcji próbnych!
Zgody:

var showPhoneInputError = function(inputId) {
var errorMessage = document.getElementById("error-msg-" + inputId);
var input = document.getElementById(inputId);
errorMessage.classList.add("phone-error");
errorMessage.classList.remove("phone-error-hidden");
input.classList.add("phone-input-error");
};

window['recaptcha_callback'] = function() {
// Get all recaptchas in the DOM (there may be more than one form on the page).
var recaptchas = document.getElementsByClassName("g-recaptcha");
for (var i in recaptchas) {
// Set the recaptcha element ID, so the recaptcha can be applied to each element.
var recaptcha_id = "recaptcha_" + i;
recaptchas[i].id = recaptcha_id;
var el = document.getElementById(recaptcha_id);
if (el != null) {
var sitekey = el.getAttribute("data-sitekey");
var stoken = el.getAttribute("data-stoken");
grecaptcha.render(recaptcha_id, {"sitekey":sitekey,"stoken":stoken});
}
}
}; _load_script("https://www.google.com/recaptcha/api.js?onload=recaptcha_callback&render=explicit");
var _form_serialize = function(form){if(!form||form.nodeName!=="FORM"){return }var i,j,q=[];for(i=0;i

Stare bajki Disneya z motywem zwierzęcym – proste do zrozumienia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zwierzolubne przedszkolaki także mogą oglądać filmy po angielsku. Disney ma na swoim koncie bardzo łatwe do zrozumienia opowieści, takie jak chociażby Bambi. W przypadku tej animacji język nie powinien stanowić bariery w wyłapaniu przekazu przez malucha – teksty są w niej ograniczone niemal do minimum. Tak jak pozostałe stare bajki Disneya, Bambi nie zestarzał się pod kątem morału. A słodkie zwierzątka dodają mu ponadczasowego uroku i angażują do śledzenia ich losów. W podobnym klimacie utrzymany jest również Dumbo, Król Lew (spoiler alert: śmierć Mufasy może być emocjonująca dla malucha – i dla Ciebie też) czy Zakochany Kundel. Bajki dla dzieci po angielsku z motywem zwierząt znajdziemy również wśród nowoczesnych produkcji wytwórni. Jedną z nich jest oczywiście Zwierzogród, który podbił serca dorosłych i dzieci w 2016 roku. A skoro padł już Zwierzogród, to teraz zerknijmy na inne najnowsze bajki Disneya, które możesz puścić swojemu dziecku w celu nauki angielskiego. 

Nowe bajki Disneya, które sprzyjają nauce języka przez dzieci, a dorosłych przenoszą do czasów dzieciństwa

Najnowsze bajki Disneya są na wysokim poziomie graficznym – detale zaskakują stopniem dopracowania, a postaci: swoją wielowymiarowością. Dzięki temu cała opowieść wizualna jest mocno wciągająca dla dzieci – i dorosłych również! Przykłady? Kraina Lodu I i II to obecnie najbardziej ukochane przez pokolenia bajki Disneya. Postacie są w nich zróżnicowane pod kątem motywacji i charakterów, a cała opowieść bardziej przystaje do współczesności. Nowe bajki Disneya tak jak dawne produkcje zawierają epickie piosenki. W końcu kto dzisiaj nie zna kultowego “Mam tę moc”?  Ale to jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o sprzyjające nauce angielskiego bajki Disneya – lista jest dłuższa. Wśród nowoczesnych tytułów dla starszych dzieci idealnym wyborem będzie Encanto (Nasze magiczne Encanto). Ta piękna historia nagrodzona Oscarem sprzyja otwieraniu się na inne kultury, a jednocześnie porusza temat ważny dla dorosłych i dzieci – rodzinne relacje. Opowieść jest bardziej złożona niż wymienione powyżej bajki Disneya, dlatego polecamy ją starszym dzieciom i nastolatkom osłuchanym już z angielskim.  

Filmy Disneya wymienione w artykule:
Dla  najmłodszych: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
Dla zwierzolubnych przedszkolaków: Bambi, Dambo, Król Lew, Zakochany Kundel, Zwierzogród
Dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym: Kraina Lodu I i Kraina Lodu II
Dla nastolatków: Nasze magiczne Encanto

Novakid

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent