Weleda
Weleda Baby

Pacynek i oko pirata. Recenzja

Pacynek-i-oko-pirata
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Już wiedziałam, że jej wyobraźnia pracowała na wysokich obrotach, mała się po prostu czasami zwyczajnie bała.

Książka jest napisana całkiem przystępnym językiem jak dla dziecka, które chodzi do zerówki. Owszem – pojawiają się w niej trudne słówka, ale nie na tyle często, aby córka nie zrozumiała treści.

Bardzo podoba mi się od strony wizualnej.

Kartki wyglądają jakby były starodawne, trochę przypominające mury w zamku. Rysunki są czarno białe, jednak jak dla wrażliwej dziewczynki okazało się, że są niektóre zbyt straszne.

Rozdziały są krótkie, spójne, pełne szybko rozwijającej się akcji. 

Książka opowiada o szmacianej lalce zwanej Pacynkiem. Żyje ona wraz ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Arabellą i Stworem w Zamku Straszydło w miasteczku zwanym Pierdzieszewem. Pewnego dnia Pacynek odkrywa Pamiętnik kapitana Kuternogi z niego zaś dowiaduje się, że jest częściowo piratem. Posiadając tę wiedzę wyrusza wraz ze swoimi przyjaciółmi w przygodę swojego życia.

Pomimo tego, że książka sprawia wrażenie mrocznej, mało przystępnej i dedykowanej tylko chłopcu okazuje się, że zawiera ona całkiem uniwersalne wartości.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Odnajdujemy w niej uczucia takie jak przyjaźń, chęć przeżywania przygody czy też starach przed nieznanym. Książka na pewno pomoże dziecku w przezwyciężeniu nie tylko swoich słabości, ale także nauczy je sobie radzić z nieśmiałością. Maluchy dowiedzą się też z niej czym jest prawdziwa przyjaźń, taka na dobre i złe.
Książka jest na tyle ciekawa, że nawet osoby, które nie są fanami piratów staną się nimi szybko.

Katarzyna Jakuszko

Pacynek i oko pirata
Autor: Guy Bass
Data wydania: 2015
Format: 128×198 mm
Liczba stron: 208
Oprawa: miękka
Dowiedz się więcej: www.zielonasowa.pl 

Zapraszamy do działu recenzji książkowych Miasta Dzieci!

335 ocen
4.97
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Katarzyna Jakuszko

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent