Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Oskar i Pani Róża. Recenzja

Oskar-i-Pani-Róża
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom zmagającym się z chorobą i pozbawionym radości życia. Może ona okazać się lekarstwem dla dzieci, które boją się szpitali, choroby i śmierci.

Odpowiedni wiek do przeczytania książki to 10-100 lat. Książka dobra, ciepła i przyjazna dla małych i tych największych. Polecam wszystkim.

Kupisz Aleksandra
Gliwice

 

Książka w Polsce została wydana w 2004 przez wydawnictwo Znak. Wydawnictow ZNAK przygotowało też książkę w wersji do słuchania. Czyta Anna Dymna.

Cytaty z książki: 

[…] codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. 

[…] życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć. 

[…] Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi. Cierpienie duchowe się wybiera. 

[…] Myśli, których się nie zdradza, ciążą nam, zagnieżdżają się, paraliżują nas, nie dopuszczają nowych i w końcu zaczynają gnić. Staniesz się składem starych śmierdzących myśli, jeśli ich nie wypowiesz. 

[…] Dojrzewanie to jest naprawdę syf! Dobrze, że przechodzi się przez to tylko raz. 

Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl – "Książkowe Pogotowie Ratunkowe". Najlepsza książka służąca jako lekarstwo w "książkowym pogotowiu ratunkowym" to moim zdaniem książka pt. "Oskar i Pani Róża".
Aleksandra Kupisz

 

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSU – KSIĄŻKOWE POGOTOWIE RATUNKOWE

 

 

 Książka wpisana na listę leków Książkowego Pogotowaia Ratunkowego

 

 

Książka pomocna wszystkim tym którzy sami, poprzez bliskich lub znajomych stykają się z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami, hospitalizacją… 

Polecamy również  Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce. Recenzja oraz Joasia i wilk. Recenzja

Autor tekstu : Aleksandra Kupisz

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent