Weleda
Weleda Baby

Oryginalne pomysły na rodzinną aktywność

Oryginalne pomysły na rodzinną aktywność
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Nic tak nie wzmacnia człowieka, jak poczucie więzi z bliskimi. Z tego powodu należy dbać o rodzinne relacje i tworzyć wraz z naszymi krewnymi wspaniałe wspomnienia. W tym celu warto od czasu do czasu spędzić chwile na wspólnej zabawie. Może jednak zdarzyć się, że nie przyjdą nam do głowy kreatywne pomysły na to, jak spożytkować spotkanie. W takich wypadkach przyda się poniższa lista oryginalnych propozycji na aktywności w rodzinnym gronie.

Parki, parki i jeszcze raz parki

Od wieków tworzy się parki, które mają posłużyć jako miejsca do rekreacji dla większych grup. W związku z tym powinny być to punkty obowiązkowe podczas wypadów organizowanych wspólnie z bliskimi.

Oryginalne pomysły na rodzinną aktywność

Do niedzielnego, spokojnego spaceru lub nieformalnego spotkania wystarczające będą klasyczne aleje, które tłumią miejski zgiełk i pozwalają wypocząć w aktywny sposób. Jednak aby uatrakcyjnić wyjście, powinno się postawić na nieco bardziej rozbudowaną infrastrukturę. W tym wypadku strzałem w dziesiątkę mogą okazać się parki tematyczne. Część z nich tworzona jest w ogromnych halach, inne zaś znajdują się na świeżym powietrzu. Szczególnie dużą popularnością w Polsce cieszy się Energylandia mieszcząca się w Zatorze, gdzie da się pojeździć na kolejkach górskich, zagrać na loterii fantowej czy zwiedzić dom strachu.

Równie słynne są Magiczne Ogrody w Janowcu, które warto odwiedzić, kiedy wybieramy się gdzieś z dziećmi. Nasze pociechy będą miały masę frajdy z odkrywania podwodnego świata oraz eksplorowania wyjątkowych lokacji, jak smocze gniazdo czy krasnoludzki gród.

Jeśli chodzi o naprawdę oryginalne miejsca do spędzenia czasu z całą rodziną, nie można pominąć parków trampolin, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Zabawa na trampolinach – dla kogo przeznaczona jest ta rozrywka?

Oryginalne pomysły na rodzinną aktywność

Niezależnie od wieku i liczebności rodziny, każdy jej członek może skorzystać z parku trampolin, a przy tym czerpać z tego niesamowitą radość. Tego rodzaju ośrodki oferują szereg atrakcji, dzięki czemu uczestnik zabawy ani przez chwilę nie odczuwa znużenia.

Wbrew pozorom w takich strefach rozrywki możemy liczyć na znacznie więcej niż same trampoliny. Trzeba przy tym jednak zaznaczyć, że nawet one różnią się między sobą, dając większe lub mniejsze wybicie. Zwykle dzielą się też pod kątem przeznaczenia. Na niektórych ćwiczyć można triki z wykorzystaniem atrap deskorolek czy hulajnóg, na innych natomiast wolno wykonywać bardziej skomplikowane akrobacje. Dla większych grup animatorzy pracujący w ośrodku często przeprowadzają rozgrzewki i podpowiadają, w jaki sposób korzystać ze sprzętu, aby uniknąć kontuzji.

Oczywiście, parki trampolin to przestrzeń idealna dla dzieci, ponieważ mogą w niej spożytkować swoją młodzieńczą energię. Dla milusińskich wiele salonów oferuje dodatkowe pokoje wyposażone w klocki, kąciki do malowania i interaktywne ekrany. W centrach rozrywki co jakiś czas organizuje się również spektakle bazujące na baśniach klasycznych i współczesnych.

Dorośli w sile wieku mogą nie ograniczać się do samego pilnowania pociech, ponieważ i na nich czeka moc niespodzianek. Wymienić można tu wieże do skoków, zjazdy tyrolką oraz parki linowe. Amatorów sportu ucieszą także popularne mini-boiska do kosza lub piłki nożnej, które charakteryzują się miękkim podłożem, często nasprężynowanym, zapewniającym lepsze wybicie.

Starsze osoby, które szybciej się przemęczają, mogą zaś wziąć udział w tematycznych warsztatach – tanecznych lub artystycznych, skorzystać z sal do jogi lub odwiedzić strefę gastronomiczną ośrodka.

Rodzinną wycieczkę warto z wyprzedzeniem zaplanować, kupując w tym celu voucher do parku trampolin. Jego właściciel może wtedy w dowolnym momencie zjawić się na terenie obiektu, by skorzystać z bogatej oferty atrakcji. Posiadacz kuponu uniknie konieczności stania w kolejce do kasy i otrzyma niezbędne na miejscu skarpetki antypoślizgowe. Voucher okaże się też przydatny, jeśli chcemy zorganizować przyjęcie i planujemy zarezerwować jedną z sal.

Artykuł sponsorowany

194 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent