Odpuść sobie i daj innym odetchnąć

Odpuść-sobie-i-daj-innym-odetchnąć
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Radość, poczucie satysfakcji? Nie ma ich. Słowo chcę, zastąpiło inne o destrukcyjnym wpływie na nasze życie – słowo "muszę". Stając się jego niewolnikiem, oddaliśmy się sami w kierat, rozpoczęli pęd w stronę nieosiągalnego…. zadręczając po drodze siebie i osoby z najbliższego otoczenia. Biorąc na własne barki wszystkie możliwe zadania, bo przecież ktoś inny zrobi źle, niedbale i na pewno byle jak.

Nie tylko od siebie wymagamy bycia perfekt. Przypadki, gdy dzieci są karane, bo przyniosły ze szkoły -5 a nie 5 można mnożyć. Kłótnie małżeńskie o brudną szklankę w zlewie stały się przyczyną niejednego kryzysu w związku. Wielu pracowników odczuło skutki posiadania szefa perfekcjonisty, który musi mieć wszystko na już… nawet jeśli raport trzeba będzie zrobić w niedzielę i w gruncie rzeczy jest on mało istotny.

Czy perfekcjonizm daje szczęście?
Osoby, których życie zostało podporządkowane robieniu wszystkiego „naj – lepiej- szybciej- ładniej, więcej itd.” w gruncie rzeczy wyniszczają zarówno swoją psychikę jak i ciało. W codziennym pędzie, żeby ze wszystkim zdążyć, nie mają czasu na odpoczynek, zdrowe odżywianie, czy chwilę refleksji nad własnych życiem. Biorąc na siebie coraz więcej obowiązków zapominają, że doba ma tylko 24 godziny. Frustracja, złość, ciągłe napięcie, brak panowania nad emocjami, wybuchy agresji w stosunku do najbliższych – a po nich wyrzuty sumienia, plątanina myśli i zadręczania się.

Uwolnij się od przymusu bycia idealnym
Dla wszystkich, którzy zauważyli, że perfekcjonizm odbiera im radość życia i negatywnie wpływa na relacje z najbliższymi, firma Positive Life już niedługo udostępni trening on-line "Odpuść sobie i daj innym odetchnąć".

Uczestnicy kursu w jego trakcie będą mogli zrozumieć jak ważny jest odpoczynek dla skutecznego działania i myślenia. Nauczą się jak zwiększyć swoją zdolność do szybkiej i efektywnej regeneracji sił, jak odreagowywać stres. Dowiedzą się również, jak rozwiązywać codzienne problemy, by nie odebrały im satysfakcji z życia.

Nie musimy być we wszystkim perfekcyjni. Warto czasem zatrzymać się na chwilę i zobaczyć, że świat się nie zawali jeśli pozwolimy sobie na chwilę relaksu i oderwania się od obowiązków.

Projekt przygotowywany jest przez firmę POSITIVE LIFE Sp z o.o., a współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent