Od kiedy dziecko może siedzieć w krzesełku do karmienia?

Od kiedy dziecko może siedzieć w krzesełku do karmienia?
📖 Czyta się średnio w 5 min. 🕑
Kiedy dziecko zaczyna siadać, wkracza w zupełnie inny etap rozwoju. Ten moment niesie ze sobą pewne zmiany, zarówno dla malucha, jak i rodziców – wiąże się bowiem z nowymi nawykami. Wtedy nadchodzi czas, aby zacząć korzystać z krzesełka do karmienia. Jednak zaleca się, by poczekać z tym do chwili, gdy dzieci osiągną odpowiednią stabilność tułowia i są w stanie samodzielnie utrzymać pozycję siedzącą.

Kiedy można zacząć korzystać z krzesełka do karmienia dla dzieci?

Rozpoczęcie korzystania z krzesełka do karmienia dla dzieci zależy od indywidualnego tempa rozwoju każdego maluszka. Należy więc bacznie go obserwować. Jednakże najczęściej około 6. miesiąca życia wiele dzieci zaczyna samodzielnie siedzieć. W tym okresie często również rozszerza się dietę maluszka, co czyni go gotowym do rozpoczęcia korzystania z krzesełka do karmienia.

Krzesełko do karmienia, czyli ważny zakup dla dzieci i rodziców

Przy wyborze krzesełka do karmienia dla dziecka ważne jest uwzględnienie limitu wagowego i wiekowego dla danego produktu. Z większości modeli można korzystać do momentu, gdy maluch skończy 3 lata lub osiągnie wagę około 15 kg. Inne z kolei są zaprojektowane tak, aby służyć jako standardowe krzesło aż do 6 roku życia – dzieci zazwyczaj ważą wtedy około 30 kg.

Oprócz limitu wiekowego i wagowego, przy wyborze krzesełka warto zwrócić uwagę na inne czynniki. Ważne są takie aspekty jak bezpieczeństwo, wygoda, łatwość czyszczenia, możliwość regulacji oraz design.

Krzesełko do karmienia – regulacja oparcia oraz podnóżka

Krzesełko powinno zapewniać maluchowi wygodę podczas spożywania posiłków. Dlatego warto zwrócić uwagę na regulację oparcia, nóżek i podnóżka. Wszystko po to, by dostosować je do wieku i etapu rozwoju dziecka. Jego potrzeby z upływem czasu będą się zmieniać, a ten zakup powinien być wieloletnią inwestycją. Stąd też dzięki zastosowaniu właśnie takich rozwiązań, mebel „rośnie” razem z pociechą.

Praktyczne krzesełka do karmienia

Kolejnym kryterium jest funkcjonalność krzesełka do karmieniaWarto wybrać model, który łatwo wyczyścisz. Doskonale wiadomo, że jedzenie posiłku razem z maluchem jest niekiedy sporym wyzwaniem! Zwróć więc uwagę na modele ze zdejmowaną tacą. Bardzo często można włożyć ją do zmywarki, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu.

Dodatkowym udogodnieniem zdecydowanie będzie koszyk na akcesoria. Przechowasz w nim różne niezbędne przedmioty, takie jak łyżeczki, smoczki czy chusteczki nawilżane. Ułatwia to przygotowanie się do posiłku i oszczędza czas rodziców.

Solidne materiały wykonania są również istotne. Mają być łatwe w utrzymaniu czystości, a jednocześnie delikatne oraz przyjazne dla skóry dziecka. Ponadto wiele modeli krzesełek dla dzieci jest wyposażonych w funkcję składania – umożliwia to ich łatwe przechowywanie. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu rodzice mogą szybko złożyć je po użyciu.

Jakie zalety mają krzesełka do karmienia dla dzieci? Bezpieczeństwo

Przede wszystkim krzesełko musi być ergonomiczne i dobrze dopasowane do ciała malucha. Ma ono wspierać jego sylwetkę w newralgicznych punktach. Pozwala to na zapewnienie dziecku odpowiedniej pozycji ciała podczas jedzenia, co jest istotne dla jego prawidłowego rozwoju.

Ponadto tego typu artykuły powinny mieć 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Zapewniają one solidne zabezpieczenie, dzięki czemu maluch będzie miał stabilne podparcie podczas spożywania posiłków. Jednakże ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, ponieważ dzieci bywają bardzo ruchliwe!

Inne praktyczne rozwiązania, jakie mają krzesełka do karmienia

Duże tacki ze specjalnymi nakładkami ułatwiają serwowanie różnorodnych potraw maluchowi. Dzięki nim rodzice mogą zapewnić dziecku zdrowe i smaczne posiłki, a jednocześnie nie martwić się o zabarwienie mebla.

Stanowią idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą podawać swoim maluchom wiele różnorodnych potraw. Jest to szczególnie ważne przy wprowadzaniu pociechy do ciekawego świata smaków i tekstur. Dzięki temu można bez trudu serwować zdrowe, zbilansowane posiłki, dostosowane do potrzeb i preferencji żywieniowych swojego dziecka – bez obaw o to, że na przykład buraczek lub marchewka zabarwią tackę.

Wielofunkcyjne krzesełko do karmienia

Warto również wspomnieć o zaletach krzesełek wielofunkcyjnych 2w1. Te produkty są nie tylko miejscem do karmienia, ale także wykorzystuje się je jako leżaczek-bujaczek.

Z tego względu zostały wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Mamy tutaj na myśli automatyczną regulację prędkości bujania czy odtwarzanie melodii. Dzięki temu maluch może się relaksować i bawić. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie wysoką funkcjonalność oraz mają ograniczoną przestrzeń w swoim mieszkaniu.

Stylowe krzesełka do karmienia dzieci

Niektóre krzesełka do karmienia wyróżniają się nie tylko bezpieczeństwem i wygodą, ale także funkcjonalnością oraz nowoczesnym wzornictwem. Estetyczne meble tego typu są znakomitym połączeniem praktyczności ze stylowymi rozwiązaniami.

Dlatego też bez trudu dopasujesz je do charakteru swojego domu. Wiele krzesełek to minimalistyczne propozycje, które świetnie wpiszą się niemal w każde wnętrze. Jednakże z pewnością znajdziesz także modele zachwycające swoimi barwnymi elementami.

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:meble