Od czego zacząć naukę angielskiego dla dzieci?

Od czego zacząć naukę angielskiego dla dzieci?

Aby nauczyć nasze pociechy języka angielskiego, musimy dobrze zacząć. Nie ma przecież nic gorszego, niż zrazić młodego człowieka do lekcji. Warto oswajać dziecko z językiem już od najmłodszych lat, bowiem badania pokazują, że wraz z wiekiem nasze umiejętności przyswajania nowego języka spadają. Jak uczyć dzieci angielskiego, aby nie ich nie zmęczyć i uzyskać najlepsze efekty?

Lektor online dla każdego dziecka

Aby nie znudzić dzieci nauką, warto prowadzić ją w odpowiedni sposób. Najlepiej powierzyć to zadanie sprawdzonym nauczycielom, którzy mają doświadczenie w nauczaniu dzieci w różnym wieku. Po pierwsze takie osoby będą mieć odpowiednie podejście do dziecka i wiedzę, jak prowadzić lekcje w sposób interesujący. Po drugie lektor angielskiego potrafi odpowiednio dobrać narzędzia do swojej pracy. Warto skorzystać z doświadczonych lektorów online.

Użytkownicy platformy Tutlo właśnie takich lektorów mają w zasięgu jednego kliknięcia. Tutlo pozwala osobom w różnym wieku uczyć się języka podczas 20‑minutowych lekcji, które prowadzone są przez native speakerów oraz polskich nauczycieli. Dlaczego to rozwiązanie jest tak polecane? Dzięki optymalnemu czasowi zajęć, które uczeń może odbywać codziennie, a jego rodzice mogą przyglądać się lekcjom i monitorować postępy swojej pociechy.

Bajki i zabawy dla najmłodszych dzieci

Telewizyjne bloki edukacyjne dla dzieci, filmy i bajki, które są dostępne online, to doskonała pomoc naukowa. Bajki dla najmłodszych to bardzo atrakcyjna forma edukacji – uczą kolorów, prostego słownictwa, liczebników. Dodatkowo coraz częściej w przedszkolach pojawiają się zajęcia z języka, które pozwalają dzieciom oswoić się ze słownictwem i podstawowymi zwrotami. Na tym etapie nie chodzi o gramatykę, ale o przyzwyczajenie dzieci do języka innego niż ojczysty.

Gry i programy multimedialne dla starszych

Starsze dzieciaki chętnie będą uczuć się ze sprawdzonym lektorem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by naukę uzupełnić o gry i zabawy językowe. Nawet gry komputerowe, które posiadają angielską kinową wersję, są świetnym sposobem na naukę słownictwa łatwo i przyjemnie. Zależnie od wieku możemy znaleźć odpowiednie tytuły, które będą podobać się  dziecku, nie zanudzą go i pokażą użycie języka obcego w praktyce.

Dla nastolatków książki, komiksy, seriale

Nastolatki podchodzą do nauki inaczej i maluchy. Czasami okres młodzieńczego buntu sprawia, że nie chce się im powtarzać materiału, przygotowywać się do lekcji itd. Dlatego, aby cały czas nasze dzieci były w kontakcie z językiem, warto poszukać interesujących książek czy też komiksów, które są dopasowane do ich poziomu zaawansowania. Dobrym sposobem jest także dostęp do seriali i młodzieżowych filmów produkcji amerykańskiej lub brytyjskiej. Podczas seansu warto włączyć napisy, dzięki czemu w sytuacji, w której nastolatek nie zrozumie jakiegoś wyrazu, w łatwy sposób wyłapie jego znaczenie z kontekstu.

Blogi, czasopisma i inne pomoce naukowe

Powyższe przykłady są jedynie podpowiedzią i zachętą dla dzieci i ich rodziców do nauki języka angielskiego. Jeśli nasza pociecha ma jakieś hobby, to warto jej podsunąć dodatkowe materiały na jego temat w języku angielskim. Przykładowo, jeśli dziecko jest fanem jakiegoś filmowego uniwersum, to dobrze jest sprezentować mu anglojęzyczny album pełen ciekawostek o tym właśnie świecie. Taki prezent może pokazać młodemu człowiekowi, że dobrze jest połączyć naukę z przyjemnością, bowiem wtedy uzyskujemy lepsze efekty.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:angielskipolecamy