Obóz żeglarski z Akademią Kusznierewicza okiem uczestnika

Obozy żeglarskie dla dzieci Akademia Kusznierewicza

W ramach rozwijania swoich pasji postanowiłem, że w wakacje 2016 roku zrobię patent motorowodny oraz żeglarski. Nigdy wcześniej nie żeglowałem (no może raz, na Mazurach) i chciałem się tego nauczyć. Zależało mi zarówno na nauczeniu się żeglarstwa od podstaw, jak i na zrobieniu patentu – a wszystko to szybko – w dwa tygodnie.

Sprawa nie była prosta, przeglądaliśmy z mamą wiele ofert, jest wiele organizacji, które tym się zajmują.  Ale tylko jedyna z nich spełniała moje oczekiwania i odpowiadała na moje potrzeby. Była to Akademia Kusznierewicza organizująca obóz nad Zalewem Zegrzyńskim. Plusy były takie, że Zalew jest blisko Warszawy, a o Akademii słyszałem wcześniej dużo dobrego, szczególnie to, że pracują w niej doświadczeni instruktorzy z pasją i że mają dobry, nowy sprzęt, co jest bardzo ważne.

Obóz trwał dwa tygodnie, z każdym dniem moja wiedza na temat żeglarstwa rosła. Dzień zaczynaliśmy od rozgrzewki, po czym zjadaliśmy pyszne śniadanie. Po posiłku wypływaliśmy na wodę, gdzie poznawaliśmy tajniki żeglarstwa w praktyce. Od pierwszych dni było dużo do zapamiętania  – od razu zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę. Było to bardzo ciekawe przeżycie dla naszej „zielonej”, początkującej załogi.

Po trzygodzinnej żegludze strudzeni i głodni wracaliśmy na obiad. Jedzenie było bardzo smaczne i było go dużo! Po obiedzie mieliśmy czas na naukę własną, bądź odpoczynek, który najczęściej kończył się miłą grą w karty lub inne gry towarzyskie (komórki i inny sprzęt elektroniczny były zabronione – to naprawdę doskonały sposób na wypoczynek dla młodzieży).  W pokojach mieszkaliśmy po dwie osoby więc mieliśmy dużo miejsca i wolne prysznice. W pokoju szczególnie podobało mi się wygodne łóżko.

Po przerwie były kolejne zajęcia na wodzie. Wieczorem zaś trwały wspaniałe wykłady z różnych dziedzin od meteorologi po Locję. Z zaciekawieniem słuchaliśmy wykładu oraz historii z życia doświadczonych instruktorów, szczególnie o potężnych szkwałach na Mazurach. Zajęcia były bardzo ciekawe.

Podsumowując był to dla mnie wyjątkowy czas, który na zawsze zapisze się w mojej pamięci. Z wielką przyjemnością pragnę zarekomendować Akademie Kusznierewicza wszystkim młodym ludziom, którzy przejawiają pasję żeglowania. Wiele mogą tam doświadczyć i zdobyć ogrom wiedzy. A do tego przeżyć niesamowitą przygodę, poznać inspirujących ludzi. I oczywiście zarazić się pasją do żeglowania. Powodzenia!

Maciek  (młody żeglarz 🙂 )

Więcej o obozach przeczytacie na stronie Akademii Kusznierewicza.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:latopływaniewakacje
Obóz żeglarski z Akademią Kusznierewicza okiem uczestnika