O stadionie dla najmłodszych
UD

O stadionie dla najmłodszych

O-stadionie-dla-najmłodszych
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Z myślą o najmłodszych gdańszczanach Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 przygotowało bajkę „Żurawie z Gdańska – przygotowania do Euro 2012″. Główna impreza promocyjna, z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz aktora Mirosława Baki, odbyła się  w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Kraina Tęczy nr 18 na ul. Ławniczej 1/2.

Dzieci już na początku zadeklarowały swoją miłość do futbolu, niektóre wiedziały, że za niespełna trzy lata do naszego miasta przyjadą najlepsi europejscy piłkarze. Niespodzianek było więcej – znały nazwę klubu, który gra w Gdańsku i jakie ma barwy. Na pytanie, czy byli kiedykolwiek na meczu, odpowiedziało kilkanaście podniesionych rąk. Tylko jedna dziewczynka, z najmłodszej grupy, powiedziała, że jeszcze się zastanowi.

Kiedy Mirosław Baka zaczął czytać bajkę, na sali zapadła cisza, a na koniec rozległ się huragan braw. Dyrektor przedszkola Lucyna Subocz wyraziła przekonanie, że nowy stadion w Letnicy, a także inne obiekty sportowe budowane przez Miasto przyciągną dzieci do uprawiania sportu i że z wychowanków prowadzonego przez nią przedszkola wyrosną reprezentanci Polski.

Bajka będzie rozdawana bezpłatnie najmłodszym. Angażujemy do tego – poprzez Bibliotekę Wojewódzką – wszystkie gdańskie biblioteki oraz wszystkie przedszkola w Gdańsku. Mirosław Baka nagra też płytkę cd z tekstem bajki. Płytka będzie dodawana do książeczek na kolejnych imprezach promocyjnych: „Poczytaj mi Panie Prezydencie”, „Z Bombajką pod strzechy”, „Bombajkowy Mikołaj”, teatrzyk kukiełkowy „Żurawie z Gdańska”.

Bajkę napisała dla nas i zilustrowała agencja promocji Laetari z Zamościa, specjalizująca się w tworzeniu bombajek, czyli bajek na zamówienie.

k.g.

 

407 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : żródło:www.euro.gdansk.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent