O czym należy pamiętać, wybierając ubezpieczenie dla dziecka?

O czym należy pamiętać, wybierając ubezpieczenie dla dziecka?

O czym należy pamiętać, wybierając ubezpieczenie dla dziecka?
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Pośród dostępnych na rynku ubezpieczeń coraz większą popularnością cieszą się polisy dla dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tego rodzaju ochrona stanowi istotne wsparcie w razie nieszczęśliwych wypadków lub chorób. Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać, wybierając ubezpieczenie dla dziecka?

Dzieci w sposób szczególny narażone są na szereg nieszczęśliwych wypadków, których nie sposób przewidzieć. W większości tych sytuacji standardowe ubezpieczenie może okazać się niewystarczające i nie pokryje wszystkich kosztów związanych z opieką i rekonwalescencją. Dlatego LINK4 przygotowało specjalną ofertę polis dedykowaną dzieciom.

Ubezpieczenie dla dziecka – jakie polisy są dostępne?

Bardzo istotna jest elastyczność zakupionego ubezpieczenia, dzięki czemu dopasowuje się ono do potrzeb klienta. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na zakres polisy oraz wysokość składki. LINK4 z myślą o najmłodszych przygotowało specjalny pakiet ubezpieczeń, który wchodzi w skład oferty LINK4 Mama. Rodzic sam może zdecydować, którą polisę wybierze dla swojego dziecka.

W ofercie dostępne są 3 ubezpieczenia. Pierwsze z nich to NNW Dziecko. Obejmuje ono ochronę następstw nieszczęśliwych wypadków, zachorowania na sepsę, a także inwazyjną chorobę pneumokokową. Drugą polisą dedykowaną dzieciom jest pakiet Assistance Zdrowie. Obejmuje ono całodobowe konsultacje telefoniczne z pediatrą w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo ubezpieczyciel pokrywa połowę kosztów wizyty u specjalisty oraz rehabilitanta i koszt 1 wizyty u psychologa. Trzecią możliwością jest pakiet Szybka Pomoc dla dziecka. W zakresie tego ubezpieczenia znajduje się organizacja oraz pokrycie kosztów zakupu leków (po zachorowaniu lub nieszczęśliwym wypadku) i sprzętu rehabilitacyjnego (po nieszczęśliwym wypadku), a także zorganizowanie i opłata kosztów korepetycji dla dziecka, gdy będzie miało wypadek lub zachoruje i zwolnienie lekarskie będzie trwało więcej, niż 7 dni.

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniach dla dzieci?

Dostępne w ofercie LINK4 ubezpieczenia dla dzieci zapewniają kompleksową ochronę dla najmłodszych. Dzięki zakupowi wybranego wariantu lub ich kompletu w kompleksowy sposób zatroszczysz się o zdrowie i życie Twojego dziecka.

Ubezpieczenie NNW Dziecko jest szczególnie istotne, jeżeli Twoja pociecha uprawia jakikolwiek sport. Podczas tego typu zajęć nietrudno jest o różnego rodzaju kontuzje. W przypadku nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na wypłatę należnego odszkodowania, które pomoże pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją dziecka.

Standardowy zakres ubezpieczenia LINK4 Dziecko obejmuje również pokrycie kosztów leków, które będą potrzebne w związku z chorobą spowodowaną ugryzieniem lub ukąszeniem przez owada, lub kleszcza. Ponadto możesz liczyć na wypłatę jednorazowego świadczenia w związku z zachorowaniem na sepsę, inwazyjną chorobę pneumokokową lub w przypadku wstrząśnienia mózgu.

LINK4 – ubezpieczenie dla dzieci i nie tylko!

LINK4 poza przygotowaną oferta dla dzieci w szczególny sposób stara się dbać o zdrowie matek. Dostępne są ubezpieczenia NNW, OC, Assistance Zdrowie, Szybka Pomoc, Pomoc prawna

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Pierwszy nich obejmuje możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem, położną i pediatrą przez 24h/dobę. Umożliwia on również organizację wizyty u psychologa oraz pokrycie kosztu 2 wizyt u tego specjalisty.

Pakiet Szybka Pomoc stanowi zabezpieczenie w sytuacjach nieszczęśliwego wypadku. LINK4 zorganizuje pomoc domową oraz pokryje jej koszty do kwoty 800 złotych.

Ubezpieczenie dla dziecka – podsumowanie

Troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest bardzo istotna. Nie sposób przewidzieć nieszczęśliwych wypadków, jednak można być na ich wystąpienie przygotowanym i ubezpieczonym. Dostępne w ofercie LINK4 warianty polis dla dzieci zapewniają wypłaty odszkodowań w zależności od poniesionego uszczerbku na zdrowiu.

Zapoznaj się z ofertą ubezpieczeń LINK4 Mama. Poza polisami dedykowanymi dla dzieci znajdziesz tam również ubezpieczenia dla matek. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kalkulatora ubezpieczeniowego na stronie www.kalkulatory.link4.pl.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach sprawdź w OWU LINK4 Dziecko i OWU LINK4 Mama na www.link4mama.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie