Noga w nogę. Recenzja

„Noga w nogę” to książka, którą trudno znaleźć w przeciętnej księgarni – a poszukać naprawdę warto! Zbiór opowiadań, wierszyków, żartów, anegdotek , nawet przypowieści – całość podana w niezwykłe formie graficznej i okraszona specyficznym, dobrodusznym poczuciem humoru.

Każda mama zna uczucie rozczulenia i rozbawienia, które towarzyszy kupowaniu coraz większych dziecięcych bucików. Patrząc na wielkie stopy nastolatka w trampkach wspomina moment gdy były stópkami małego dziecka mieszczacymi się w jej dłoni. W tej książce rodzice odnajdą wlaśnie to dziwne pomieszanie poczucia przemijania – i ogromnej radości z trwającego życia.

Książka świetnie sprawdzi się jako wspólne, rodzinne czytadło – dawkowane w dowolny sposób. Można przeczytać "Nogę w nogę" jak powieść ; można wybierać historyjki bez żadnego klucza. Nie radzę czytać przed snem! Książka inspiruje do rozmów, pytań, wspomnień, własnych opowieści…

Śledząc historie – i stopy – bohaterów opowiadań dzieci bawić się będą przeróżnymi zadanianiami plastycznymi.

"Pan Wilhelm był dwojakim panem: smutno-śmiesznym, wesoło-poważnym, gorzko-słodkim i dostojnie-szalonym. Raz był taki, a raz taki. Jaki? Dwojaki." I taka właśnie jest ta niezwykła książka.

"Noga w nogę"
Viliam Klimacek
Tłumaczenie: Maria Marjańska-Czernik
wydawnictwo BIS
http://wydawnictwobis.com.pl

Polecamy również  O dzieciach dla dzieci oraz Uniwersytet dziecięcy

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Noga w nogę. Recenzja