Weleda
Weleda Baby

Narodowy Test Sprawności Fizycznej

Narodowy-Test-Sprawności-Fizycznej
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Kampania „Wysportowana Rodzina

Narodowy Test Sprawności Fizycznej ” ma przede wszystkim natchnąć Polaków do uprawiania sportu. Najwyższa pora by rodzice zadbali o kondycję fizyczną swoją i swoich dzieci. Chcemy wypromować, popularne na zachodzie, rodzinne uprawianie sportu, wspólną jazdę na rowerze, pływanie, grę w piłkę, czy też jazdę na nartach. – mówi Anna Mossakowska, wiceprezes Agencji Artim.

Rozpoczynająca się właśnie kampania, niesie za sobą kolejną korzyść. Dzięki niej, pierwszy raz w Polsce na tak dużą skalę, zbadana zostanie kondycja fizyczna uczniów szkół podstawowych. Nauczyciele WF przeprowadzą wśród swoich podopiecznych Test Sprawności Fizycznej dr Krzysztofa Zuchory, kierownika Zakładu Teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego AWF, wedle, którego ocenia się sprawność ruchową m.in. gibkość, szybkość, skoczność, siłę ramion, wytrzymałość i siłę mięśni brzucha. Do sprawdzenia swej kondycji zachęcamy nie tylko uczniów. Na stronie internetowej kampanii ( www.wysportowanarodzina.pl ) znajdą Państwo interaktywną ankietę z opisami ćwiczeń testowych i miejscem na wpisanie swych danych, a także film z pokazem ćwiczeń w wykonaniu samego Pawła Nastuli.

Wystarczy 15 minut by zrobić ten test.

I może go wykonać praktycznie każdy. Jego zasadnicza zaleta to fakt, że przetestowanie się możliwe jest, w każdych warunkach, nawet na dywanie w pokoju, czy na polance w lesie. A ile przy tym zabawy ! – mówi dr Krzysztof Zuchora.

Test dr Zuchory to sześć prostych ćwiczeń, wedle, których sprawdzimy swoją gibkość szybkość , skoczność, siłę ramion, wytrzymałość i siłę mięśni brzucha.

Ćwiczenia wybrałem z wielu znanych testów sprawności, niektóre zmodyfikowałem, tak by były bardzie przystępne. Prosta w moim teście jest także ocena sprawności. Aby ją uzyskać wystarczy zsumować punkty, które zdobyło się w sześciu ćwiczeniach i skonfrontować je z normami podanymi w specjalnej tabeli. Wykonywanie ćwiczeń może stać się elementem pozytywnego współzawodnictwa, na przykład w rodzinie, ponieważ punktacja i normy zastosowane w indeksie pozwalają na porównywanie osiągnięć dorosłych i dzieci. Również uczniowie w klasie mogą porównać swoją sprawność fizyczną z wychowawcą lub nauczycielem WF-u. – podkreśla Krzysztof Zuchora.

W ramach kampanii

„ Wysportowana Rodzina – Narodowy Test Sprawności Fizycznej” 10-11 czerwca br. w całej Polsce odbędzie się „Weekend Sportu”. Swoje podwoje otworzy wiele klubów i ośrodków sportowych, zorganizowane zostaną rozmaite sportowe imprezy.

Poparcia kampanii udzielił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.

Honorowy patronat objął Minister Edukacji Michała Seweryński oraz Prezydenci Miast Bydgoszczy, Gdańska, Gorzowa Wlk., Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Wrocławia.

W honorowej kapitule kampanii „Wysportowana Rodzina – Narodowy Test Sprawności Fizycznej” zasiedli sami mistrzowie sportu m.in. Dorota Idzi, Wojciech Brzozowski, Robert Korzeniowski, Anna Szafraniec, Beata Kamińska, Paweł Nastula, Kajetan Broniewski, Ryszard Szurkowski, Paweł Korzeniowski.

Patronami medialnymi akcji są:

Telewizja Polska S.A., Wirtualna Polska, Polskie Radio, Dzienniki Regionalne, Przegląd Sportowy, tygodnik Wprost. Sponsorami kampanii są : Vattenfall, Wasa Barilla, Agroman.

Informacje na temat kampanii znajdą Państwo na stronie internetowej : www.wysportowanarodzina.pl

 

 Polecamy również Czas na sport oraz Wiosenne spacery z dziećmi

568 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent